Z myślą o skórze młodych mam

mama

20 kw. Z myślą o skórze młodych mam

Przyjście na świat nowego członka rodziny jest dla bliskich mu osób radosnym momentem. Jednak matki przeżywają to wydarzenie bardziej niż cała reszta. One noszą swoje potomstwo pod sercem przez wiele miesięcy, by potem wydać je na świat i opiekować się nim przez całą dobę. W całości poświęcają się dziecku, a wszystkie inne kwestie odsuwają na dalszy plan – włącznie z dbałością o siebie. Wiele wyrzeczeń i permanentne przemęczenie prowadzą w końcu do utraty dawnej pewności siebie. Nie oznacza to jednak, że młode mamy muszą trwać w tym stanie. Ich piękno może powrócić za sprawą medycyny estetycznej! O jakich problemach mogą zapomnieć?

Oznaki zmęczenia

Posiadanie małego dziecka łączy się nierozerwalnie z przemęczeniem. Nocne wstawanie, karmienie, przewijanie, kolki, płacz, a przy tym wypełnianie dotychczasowych obowiązków to czasem zbyt wiele. Konsekwencją jest senność, ziemisty kolor cery czy dodające lat cienie pod oczami. Na szczęście wszystkie te oznaki można zredukować za sprawą specjalistycznych zabiegów.

Pierwszym z nich jest mezoterapia, czyli wprowadzanie specjalnego preparatu w skórę właściwą określonego wcześniej obszaru. Aplikuje się go poprzez nakłuwanie cienkimi igłami, co już na tym etapie poprawia krążenie. Efektem jest nawilżona cera pełna blasku, a także redukcja cieni pod oczami.

Tych można pozbyć się również dzięki zabiegowi polegającemu na wprowadzeniu w dane obszary preparatu, którego bazą jest kwas hialuronowy. Rozprowadza się go poprzez rozmasowanie okolic oczu, a redukcja cieni, naczynek i worków jest widoczna od razu po jego wykonaniu.

Zmęczenie nie zostawi po sobie śladu także dzięki Niciom liftingującym Silhouette. Innowacyjny zabieg polega na wprowadzeniu cienką igłą biowchłanialnych nici zakończonych stożkami. Te przyczepiają się do tkanek wypełniając określone okolice, w efekcie czego twarz jest pozbawiona zmarszczek, wymodelowana i pełna blasku.

Kroplówki witaminowe to szybki sposób na przywrócenie sił witalnych. Bezpośrednie dostarczenie organizmowi substancji odżywczych przy pomocy indywidualnie skomponowanego koktajlu jest bezpiecznym sposobem na odzyskanie energii, której często brakuje młodym mamom.

Skóra z wadami

ciążaKobiety po ciąży skarżą się na znaczne pogorszenie wyglądu swojej sylwetki. To zupełnie naturalne, że ciało potrzebuje trochę czasu, by powrócić do dawnej formy. Czasem jednak trzeba mu pomóc, bo nawet ciężka praca na siłowni nie zredukuje niektórych zmian charakterystycznych dla młodych mam. Po okresie karmienia warto zwrócić jeszcze większą uwagę na ciało i szczególnie o nie zadbać.

Jednymi z bardziej uporczywych problemów są rozstępy. Skuteczności kremów spłycających je nie można podważać pod warunkiem, że zainterweniuje się we właściwym momencie, czyli gdy blizny będą jeszcze czerwone. Mogą być jednak na tyle głębokie, że jedyną pomocą okaże się botoks. Toksyna botulinowa blokuje impulsy nerwowo-mięśniowe, rozluźniając mięśnie tworzące rozstępy, a tym samym wypłycające je. Preparat podaje się za pomocą cienkiej igły, a właściwe efekty będą widoczne po ok. 7 dniach od wykonania zabiegu.

Kolejną zmorą młodych mam jest cellulit. Pomarańczową skórkę można pożegnać za sprawą specjalnej mezoterapii Cellucare. Koktajl wykorzystywany do przeprowadzenia tego zabiegu zawiera kofeinę, kwas hialuronowy i substancje skutecznie redukujące cellulit. Po znieczuleniu danej partii wstrzykuje się preparat, który nie tylko usuwa cellulit, ale też zmniejsza objętość miejsc poddawanych zabiegowi, ujędrnia je i poprawia ich kondycję.

Opieka nad nowo narodzonym dzieckiem często jest przyczyną przemęczenia młodych mam. Nie oznacza to jednak, że muszą one rezygnować z własnego piękna i wysokiej samooceny! Medycyna estetyczna potrafi w kilkadziesiąt minut przywrócić “świeżym mamom” utracony na chwilę blask, by każda z nich mogła z podniesioną głową spacerować ze swoim dzieckiem, pokazując światu dumę ze swojego potomka… i samej siebie! 🙂