Mezobotoks

Mezobotoks jest zabiegiem łączącym działania dwóch najbardziej znanych substancji medycyny estetycznej – kwasu hialuronowego, który idealnie nawilża skórę oraz botoksu, wygładzającego nawet najgłębsze zmarszczki. Teraz już nie trzeba decydować się na tylko jedną z nich. Szczególny sposób wprowadzania niewielkiej mieszanki pod skórę powoduje, że twarz wygląda naturalnie, unika się skutków ubocznych oraz można wrócić do zwykłych, codziennych zajęć od razu po zabiegu. Mezobotoks zawdzięcza nazwę zabiegowi mezoterapii, dzięki zastosowaniu takich samych mikronakłuć w bardzo małych dawkach.

Wskazania:

Zmarszczki mimiczne (tzw. kurze łapki, lwie zmarszczki, zmarszczki palacza)

Utrata elastyczności twarzy

Zmęczona i przesuszona skóra

Przebieg zabiegu:

Przed zabiegiem dokonywane jest znieczulenie powierzchni twarzy cienką warstwą kremu znieczulającego. Mikronakłucia dokonywane są przez lekarza medycyny estetycznej w odstępach co 1 centymetr, a ilość wstrzykiwanej substancji jest jak najmniejsza, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Zabieg trwa około 30 minut.

Efekty:

Po zabiegu mezobotoksu twarz wygląda świeżo i młodo. Zmarszczki mimiczne są wygładzone, poziom nawilżenia cery wzrasta, a twarz nabiera utraconej elastyczności. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach, jednak najlepsze zaobserwować można po około dwóch tygodniach od zabiegu. Efekt utrzymuje się od trzech do sześciu miesięcy, a powtórzyć go można po upływie minimum trzech miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Choroby autoimmunologiczne
  • Skłonności do powstawania blizn przerostowych
  • Stany zapalne w miejscach zabiegowych
  • Stosowanie leków przeciwzakrzepowych
  • Choroby nowotworowe
  • Ciąża i okres karmienia
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu