Wolumetria twarzy

Przywrócenie naturalnej objętości, poprawa konturów i owalu twarzy – do takiego rezultatu dąży wiele osób zmagających się z nieuchronnym upływem lat. Satysfakcjonujących rozwiązań w tej kwestii dostarcza medycyna estetyczna – wolumetria to bezsprzecznie jeden z najpopularniejszych zabiegów wypełniających, w którym najczęściej wykorzystywana są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Poprzez pobudzenie produkcji naturalnego kolagenu, skutecznie wpływa na zwiększenie objętości tkanki tłuszczowej w miejscach, w których zauważalny jest jej ubytek.

Wskazania:

Wiotka, cienka skóra twarzy

Likwidacja bruzd i fałdów

Redukcja cieni pod oczami

Wypełnienie zagłębień w okolicach policzków

Modelowanie okolicy kości policzkowych, podbródka i owalu twarzy

Przebieg zabiegu:

Zabieg rozpoczyna się od zastosowania znieczulenia miejscowego. Następnie, za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, zostaje wprowadzony wypełniacz dostosowany do potrzeb pacjenta. Zabieg trwa ok. 30 minut.

Efekty:

Rezultaty wolumetrii widoczne są natychmiast po wykonanym zabiegu – naturalna objętość tkanek zostaje przywrócona, zmarszczki wygładzone, kości policzkowe uwydatnione, kontur twarzy poprawiony. Efekty tego zabiegu porównać można do tych osiąganych za pomocą liftingu. Utrzymują się od 10 do 14 miesięcy.

Kwas hialuronowy ponadto rozkładając się w skórze pobudza produkcję naszego „wewnętrznego” kwasu hialuronowego. Dzięki temu zabiegi dają długofalowe korzyści, co potwierdza się na przykładzie naszych pacjentów, u których kolejne zabiegi wykonujemy w coraz dłuższych odstępach czasu. Nawet po całkowitym zaprzestaniu korzystania z zabiegów estetycznych skóra będzie zawsze w lepszej kondycji niż przed zabiegami!

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • choroby autoimmunologiczne
  • skłonności do powstawania blizn przerostowych
  • stany zapalne w miejscach zabiegowych
  • cukrzyca
  • choroby nowotworowe
  • aparat ortodontyczny
  • ciąża i okres karmienia