Usuwanie zmarszczek

Niezwykle skutecznym oraz natychmiastowym w działaniu preparatem wykorzystywanym w zabiegach usuwania zmarszczek jest kwas hialuronowy – substancja naturalnie występująca w ludzkiej skórze. Dzięki posiadanym właściwościom wiążącym wodę, wpływa na utrzymanie odpowiedniego nawodnienia i jędrności tkanek. Niestety wraz z wiekiem w skórze zaczyna go brakować, czego skutkiem są pogłębiające się zmarszczki. Usuwanie zmarszczek polega zatem na uzupełnieniu brakującego w skórze kwasu hialuronowego.

Wskazania:

Modelowanie rysów twarzy

Bruzdy nosowo-wargowe

Zmarszczki okolicy twarzy i szyi

Korekcja kształtu nosa

Tzw. dolina łez

Zagłębienia powstałe na skutek blizn zanikowych

Zagłębienia powstałe na skutek zaniku tkanki tłuszczowej lub związane z wiekiem

Przebieg zabiegu:

Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem na temat jego oczekiwań i zastosowaniu znieczulenia miejscowego następuje wprowadzenie preparatu w ustalone obszary twarzy, za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabieg trwa ok. 30 minut.

Efekty:

Efekty są widoczne natychmiast po wykonanym zabiegu – zmarszczki zostają wygładzone, następuje poprawa napięcia skóry oraz opóźnienie procesu starzenia się skóry. Rezultaty utrzymują się od 10 do 14 miesięcy – okres ten uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Kwas hialuronowy ponadto rozkładając się w skórze pobudza produkcję naszego „wewnętrznego” kwasu hialuronowego. Dzięki temu zabiegi dają długofalowe korzyści, co potwierdza się na przykładzie naszych pacjentów, u których kolejne zabiegi wykonujemy w coraz dłuższych odstępach czasu. Nawet po całkowitym zaprzestaniu korzystania z zabiegów estetycznych skóra będzie zawsze w lepszej kondycji niż przed zabiegami!

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • choroby autoimmunologiczne
  • skłonności do powstawania blizn przerostowych
  • stany zapalne w miejscach zabiegowych
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
  • choroby nowotworowe
  • ciąża i okres karmienia