Co warto wiedzieć o wolumetrii twarzy?

wolumetriatwarzy

10 mar Co warto wiedzieć o wolumetrii twarzy?

Wolumetria jest zabiegiem, który w prosty sposób pomoże nam się pozbyć oznak starzenia się skóry twarzy. Cieszy się ona coraz większą popularnością, za sprawą szybko widocznych efektów, które utrzymują się przez bardzo długi czas.

Jak przebiega zabieg wolumetrii twarzy?

Podczas wizyty w twarz wprowadza się, za pomocą mikroigiełki preparat, na bazie kwasu hialuronowego. Wykorzystywany jest tutaj jego specjalistyczny rodzaj, docierającą do najgłębszych warstw skóry. Właśnie dlatego posiada on długotrwałe działanie, a efekty są w pełni widoczne po około dwóch tygodniach. Wbrew temu, że podczas zabiegu stosowane są profesjonalne igły, procedura jest całkowicie bezbolesna i trwa około pół godziny. Wypełniane są w tym czasie zapadnięte policzki, podbródek, okolice żuchwy oraz skroni. Przed kilka dni po wykonaniu wolumetrii możemy zmagać się z delikatnym obrzękiem czy zaczerwienieniem, a nasza twarz będzie lekko obolała.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Wolumetria przeprowadzana jest zazwyczaj wśród osób, u których widoczne są oznaki starzenia, będące skutkiem  zmniejszenia się, z wiekiem, produkcji kolagenu oraz elastyny. Pojawiają się wtedy tak zwane “chomiki”, które zaburzają naturalny owal twarzy, a policzki są  często zapadnięte przez powstanie ubytków w tkance tłuszczowej. Innym skutkiem utraty sprężystości są uwidocznione bruzdy nosowe – wargowe. Chociaż popularnością metoda ta cieszy się głównie wśród pań, bez obaw zdecydować się mogą na nią również mężczyźni, którzy w pewnym wieku przestają być zadowoleni z kondycji ich cery.  Należy jednak wspomnieć, że istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Wśród nich, możemy wyróżnić, między innymi takie choroby jak, cukrzyca, epilepsja czy nowotwory. Zrezygnować muszą również kobiety w ciąży, a także te w okresie laktacji. Nie zaleca się także wolumetrii przy łuszczycy, trądziku i aktywnej opryszczce. Przed wizytą warto jest odbyć konsultację z lekarzem, który pomoże w doborze preparatu do naszych potrzeb.

Jakie efekt możemy uzyskać?

Pełne efekty widoczne są po około 2 – 3 tygodniach od wizyty, i w zależności od użytego w trakcie zabiegu specyfiku i naszych indywidualnych uwarunkowań, mogą utrzymywać się nawet do 18 miesięcy.  Naskórek jest wtedy znacznie bardziej elastyczny, uwydatnione zostają kości żuchwy i policzkowe, a także wypełnione stają się wszystkie, zapadnięte miejsca. Dodatkowo następuje redukcja bruzd oraz widocznych zmarszczek. Twarz  jest wyprofilowana, a jej owal skorygowany, dzięki pozbyciu się wszelkich niedoskonałości. Wiele osób obawia się występujących skutków ubocznych, które często publikowane w internecie, jednak w przypadku, kiedy proces przeprowadza się w sposób profesjonalny, a klient zapoznał się ze wszelkimi przeciwwskazaniami, nie ma powodów do obaw.

Zabieg wolumetrii twarzy to prosty sposób, aby pozbyć się oznak starzenia, które wśród wielu są przyczyną kompleksów. Ich redukcja, nie tylko poprawi nasz wygląd, lecz także pozytywnie wpłynie na samopoczucie.