Wolumetria twarzy – lifting bez skalpela

wolumetria

07 gru Wolumetria twarzy – lifting bez skalpela

Rynek farmaceutyczny i kosmetyczny z każdej strony zasypuje informacjami o cudownych kremach na zmarszczki, tabletkach czy innych produktach, których efekty działania są praktycznie niezauważalne. Chcąc młodo wyglądać można także zdecydować się na operację plastyczną, która często jest dość droga, skomplikowana i wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Najlepszym rozwiązaniem problemu starzenia się skóry jest wykonanie zabiegu wolumetrii twarzy w klinice medycyny estetycznej.

liftNie od dziś wiadomo, że z z biegiem lat skóra traci jędrność i elastyczność, przez co staje się bardziej wiotka i opada, co niestety znacząco wpływa na jej wygląd. Wolumetria twarzy to innymi słowy modelowanie konturów twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Polega ona na wypełnianiu ubytków tkanki tłuszczowej, dzięki czemu zwiększa się objętość tkanek miękkich. Za pomocą tego zabiegu można uzyskać zupełnie odświeżony wygląd skóry oraz w dowolny sposób modelować kontur twarzy – wypełnić zapadniętą objętość policzków, skroni, podbródka czy też okolic żuchwy. Co więcej, wolumetria pozwala na powiększenie ust, a nawet skorygowanie kształtu nosa.

Dlaczego zabieg wolumetrii wykorzystuje akurat kwas hialuronowy? Zapewnia on bowiem odpowiednie nawilżenie skóry oraz niweluje zmarszczki i bruzdy, czego efekt widoczny jest niemalże od razu. Ponadto pobudza komórki do produkcji kolagenu przyczyniającego się do ujędrnienia skóry. Co więcej, substancja ta naturalnie występuje w organizmie, dlatego wystarczy niewielka jego ilość, aby osiągnąć wymarzony efekt, bez ryzyka wystąpienia alergii.

zabiegZabieg przeprowadzany jest w klinikach medycyny estetycznej. Trwa krótko, jest bezpieczny i w większości przypadków bezbolesny. Po zabiegu bez żadnych ograniczeń można powrócić do codziennych czynności. Jedynym możliwym skutkiem ubocznym może być niewielki obrzęk powstały podczas iniekcji preparatu, który znika samoistnie w ciągu 2-3 dni. Efekty utrzymują się nawet przez 18 miesięcy, w czasie którym kwas hialuronowy ulega stopniowemu wchłanianiu przez organizm. Warto zatem powtarzać taki zabieg, aby cieszyć się młodym wyglądem jak najdłużej.

Procesu starzenia się skóry nie można powstrzymać, istnieją jednak sposoby na spowolnienie jego efektów. Wolumetria twarzy to przełomowy zabieg, który pozwala wielu osobom na poprawę swojego wyglądu bez narażania na stres oraz inne przykre efekty uboczne związane z operacjami plastycznymi.