Witaminy naturalnym wsparciem dla sportowców

sport

06 kw. Witaminy naturalnym wsparciem dla sportowców

Dziś 6 kwietnia, czyli Światowy Dzień Sportu. Świętowany będzie nie tylko w placówkach edukacyjnych czy klubach sportowych, ale też w przestrzeniach miejskich i to zarówno przez zawodowców, jak i amatorów. Uprawianie jakiejkolwiek dyscypliny wymaga od sportowców poświęceń i szczególnej dbałości o zdrowie. Przede wszystkim powinni oni uzupełniać składniki odżywcze, które wydalają wraz z potem – pomóc temu mogą kroplówki witaminowe, czyli naturalny sposób na odzyskanie sił witalnych po intensywnym treningu.

Kroplówki witaminowe dla sportowców

Intensywne ćwiczenia sprawiają, że z organizmu wydalane są witaminy, minerały i inne substancje odżywcze. Należą do nich elektrolity (przede wszystkim jony potasu i sodu) czy  węglowodany, które wydostają się z niego wraz z kroplami potu świadczącymi o właściwie wykonanym treningu. Trudno byłoby jednak uzupełnić je bez pomocy z zewnątrz.  Stąd wśród sportowców duża popularność odżywek, suplementów i właściwie zbilansowanej diety, które uznawane są za niezbędne elementy wspomagające ćwiczenia. Istnieje jednak jeszcze jedna, bardzo skuteczna opcja uzupełniania niedoborów – kroplówki witaminowe. Tak bezpośredni sposób aplikacji witamin i minerałów dostarczy je szybciej i w dawkach dostosowanych do indywidualnych potrzeb. W kroplówkach witaminowych można znaleźć między innymi magnez, witaminy z grupy B, cynk, potas, jod czy selen, które w żywności występują w śladowych ilościach.

Stosowanie kroplówek

Zarówno sportowców, jak i sakondycjamych dyscyplin jest tak wiele, że trudno byłoby ustalić uniwersalne składy kroplówek witaminowych. Z tego powodu każdy zabieg poprzedzony jest badaniami lekarskimi, na podstawie których ustala się konkretny skład oraz proporcje witamin i minerałów. Dzięki temu pacjenci mogą być pewni, że przyjmowane przez nich kroplówki są idealnie dopasowane do ich indywidualnych potrzeb i nie dopuszczają do przekroczeń lub niedoborów. Równie osobliwą kwestią jest częstotliwość zabiegów. Zalecenia zwykle oscylują wokół 4 kroplówek w ciągu tygodnia, jednak w rzeczywistości składa się na nie wiele elementów. Sam zabieg trwa około pół godziny i polega na dożylnym podaniu substancji odżywczych – dzięki temu nie obciąża się żołądka, jak bywa to przy okazji zażywania suplementów w tabletkach.

Odczuwalne efekty

sportowcySportowiec też jest tylko człowiekiem i całkiem normalne, że odczuwa zmęczenie, a czasem nawet zwyczajne lenistwo podpowiadające, że opuszczenie jednego treningu być może wcale nie wpłynie na dotychczasowe osiągnięcia. Dzięki temu, że elektrolity i witaminy dostarczane są drogą omijającą układ trawienny, organizm wchłania je w stu procentach i nie naraża na rozłożenie części z nich przez enzymy. To dlatego każdy sportowiec poddający się zabiegom witaminowym szybko odczuje większą chęć do działania, która pomoże mu w poprawieniu własnych wyników. Dodatkowym pozytywem będzie to, że mniej odczuwalne zmęczenie pozwoli osobom aktywnym fizycznie uczestniczyć w życiu towarzyskim czy rodzinnym, co nie będzie zmącone przez osłabienie po treningu.

Kroplówki witaminowe doceniły nie tylko gwiazdy show-biznesu, ale także osoby regularnie uprawiające sport. Te coraz częściej zastępują nimi wchłanialne w zaledwie 40% suplementy, bo wprowadzenie elektrolitów i witamin bezpośrednio do obiegu zapewnia szybsze efekty, a indywidualnie dopasowane składniki są odpowiedzią na konkretne potrzeby organizmu każdego ze sportowców.