Wiosenne zapotrzebowanie na witaminy

Wiosenne witaminy

09 mar Wiosenne zapotrzebowanie na witaminy

“W marcu jak w garncu” – mówi stare, ludowe przysłowie, choć pogoda płata jeszcze figle, to wyglądające zza chmur słońce stopniowo odsłania zły stan cery po mroźnych, ciemnych miesiącach. Przełom zimy i wiosny to doskonały czas, aby zadbać o swoje ciało, wyrównać poziom witamin i odpowiednio przygotować się do lata. Często pojawia się pytanie, jaki sposób wybrać? Czy kosmetyki pielęgnacyjne wystarczą, aby poprawić kondycję naskórka?

Młodość w kremie?

Zimowa dieta, uboga w czerwone i żółte warzywa sprawia, że w Twoim organizmie brakuje witaminy A. W produktach pielęgnacyjnych często wśród składników aktywnych pojawia się ona pod nazwą ,,beta karoten” lub ,,retinol”. Reklamy kremów propagują przyjmowanie tego komponentu w jak największych ilościach, ponieważ pozwala on wygładzić zmarszczki i poprawić jędrność skóry – to prawda, właśnie takie działanie ma cenna prowitamina A. Niestety w popularnych mazidłach dostępnych w drogerii próżno szukać jej odpowiedniego stężenia. Dzieje się tak ze względu na podrażnienia wywoływane tym składnikiem, chcąc ich uniknąć wśród swoich klientów, producenci używają delikatnych związków, które są mniej skuteczne. Oprócz tego warto pamiętać, że przyjmowanie retinolu bezpośrednio na skórę nie jest najlepszym pomysłem w okresie wiosenno-letnim, ponieważ silnie reaguje on z promieniowaniem UV, pochodzącym ze słońca, tym samym pozostawiając zaczerwienienia i blizny na twarzy.

Pełna regeneracja po użyciu maści?

Witamina C to jeden z najbardziej pożądanych składników aktywnych w diecie. Jej dobroczynne działanie jest powszechnie znane, a ilość preparatów dostępnych na rynku z jej zawartością – zatrważająca. W okresie zimowym bardzo łatwo o niedobór tego związku, występuje bowiem głównie w świeżych owocach i warzywach, a także w cytrusach – o które w mroźne miesiące dość trudno. Dodatkowym utrudnieniem jest szybka rozkładalność witaminy, która swoje właściwości traci już po 8 minutach od wydobycia. Dlatego wszelkie kosmetyki, oferujące w swoich składach wysoki poziom kwasu askorbinowego, zwyczajnie oszukują swoich potencjalnych nabywców. Witamina C, niezależnie od postaci, nie jest w stanie przetrwać w plastikowych opakowaniach, stojąc na sklepowych półkach, często długie dni i miesiące. Jednakże warto poszukiwać rozwiązań, które pozwolą na szybką aplikację tego składnika do głębszych warstw skóry, bowiem działa on regenerująco, jest świetnym sprzymierzeńcem w walce z przebarwieniami i przedwczesnym starzeniem się komórek.

Krem na cellulit i zmiany skórne

Witaminy B i jej pochodnych na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać, jej szerokie zastosowanie wynika z mnogości typów chemicznych, pod jakimi jest dostępna. Ona również, podobnie jak C i A, występuje w warzywach, o które trudno w okresie zimowym. Dlatego wiosenną porą należy uzupełnić niedobór tego składniku w swojej diecie. Związek ten jest odpowiedzialny za zdrowy wygląd cery, przeciwdziała powstawaniu cellulitu, niweluje zmiany skórne oraz hamuje proces starzenia, wspomagając podział komórek w głębszych warstwach ciała. Dodatkowo pozytywnie wpływa na włosy, paznokcie i ogólny stan naskórka, pomaga także nawilżyć i rozświetlić twarz, co jest niezwykle pożądane w przypadku suchych cer ze skłonnością do podrażnień. Niestety oprócz źródła w postaci pożywienia, poszukiwanie w drogerii lub aptece kremu o odpowiedniej dawce witaminy B, nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów. Warto więc szukać alternatywnych źródeł jej przyswajania.

Dobroczynne działanie witamin na skórę jest niepodważalne, łatwo zauważyć niedobór tych składników zwłaszcza na przełomie zimy i wiosny. Chcąc poprawić wygląd, a także kondycję swojej cery po mroźnych, wymagających miesiącach warto sięgnąć po zdrową alternatywę w postaci kroplówek witaminowych. Samemu trudno bowiem określić swoje zapotrzebowanie i niedobory na konkretne składniki, natomiast w przypadku tego zabiegu, zostanie dobrana odpowiednia mieszanka, przygotowana przez specjalistę. Silny zastrzyk energii sprawi, że skóra po lecie nie będzie już szara i zmęczona, a Ty przywitasz wiosnę z promiennym uśmiechem na twarzy.