Wieczorna pielęgnacja ciała latem

Wieczorna pielęgnacja

14 sie Wieczorna pielęgnacja ciała latem

Latem nasze ciało jest szczególnie poddawane próbom, ze względu na takie czynniki jak promienie słoneczne, klimatyzacja, woda morska oraz piasek. Aby cieszyć się pięknym wyglądem na wakacjach, ale również podczas zbliżającej się jesieni trzeba dobrze o siebie zadbać. Wieczorne rytuały pielęgnacyjne nie mogą być przez nas traktowane po macoszemu, dlatego że właśnie wtedy przygotowujemy ciało na nocną regenerację.

Pielęgnacja skóry latem

Największym wrogiem skóry latem są promienie słoneczne oraz klimatyzacja, które ją wysuszają, przez co zaczyna się łuszczyć i być bardzo nieprzyjemna w dotyku. By nie dopuścić do odwodnienia skóry należy ją balsamować kremem z filtrem UV przed zażyciem kąpieli słonecznej, a wieczorem po opalaniu warto stosować kosmetyki specjalnie do tego przeznaczone. To dzięki nim nie tylko nawodnimy naszą skórę, ale również utrwalimy opaleniznę. Stosowanie balsamu do ciała to sama przyjemność ze względu na możliwość wyboru swojego ulubionego zapachu. Warto także pamiętać o peelingu całego ciała podczas wieczornej kąpieli, ponieważ złuszczona skóra szybciej się regeneruje. Bez względu na to czy posiadamy cerę suchą, mieszaną czy tłustą powinnyśmy stosować krem silnie nawilżający na twarz. Zapobiega on powstawaniu uszkodzeń tkanki, zmarszczek, pojawianiu się czerwonych naczynek, cera staje nawilżona, a przez to promienna. W wieczornej pielęgnacji również powinnyśmy pamiętać o nawilżaniu ust, aby były miękki i gładkie. Dłonie to wizytówka zadbanej kobiety, dlatego przed pójściem spać należy pamiętać o ich dokładnym nakremowaniu, ponieważ latem są narażone na szczególnie szybkie wysuszenie.

Zadbaj o swoje włosy

zdrowe włosyZarówno promienie słoneczne, jak i woda morska oraz ta chlorowana z basenu bardzo niszczą nasze włosy. Po wakacjach skarżymy się na suche, łamliwe, zniszczone włosy, pozbawione blasku, które się plączą i płowieją. Aby pomóc im warto wybrać odpowiedni szampon przeznaczony do naszego typu włosów, odżywkę oraz raz w tygodniu nałożyć maskę nawilżającą. Takie produkty muszą odpowiednio wzmocnić kosmyki, aby były zdrowe i piękne. Pamiętajcie, że podstawową ochroną przed słońcem są oczywiście kapelusze lub czapki z daszkiem. Będąc na plaży można również zawiązać na głowie turban z chusty, który ochroni włosy. Natomiast po opalaniu lub kąpielach wodnych warto użyć sprayu lub olejków, które nawilżą włosy. Wieczorem po umyciu głowy należy ją od razu wysuszyć, aby zamknąć łuskę włosa. Co ważne, nie wolno suszyć włosów na słońcu, dlatego że krople wody niepotrzebnie przyciągają jego promienie.

Piękne stopy na plaży

Popękane pięty nigdy nie prezentują się pięknie, dlatego latem wyjątkowo należy o nie dbać – w wakacje możemy swoim stopom zafundować naturalny peeling chodząc boso po piasku. Zrogowaciały naskórek zostanie starty bez użycia pumeksu. Jeśli jednak nie mamy dostępu do piaszczystej plaży, bo na przykład wypoczywamy w Chorwacji, gdzie plaże są kamieniste można użyć peelingu z tubki. Warto taki zabieg powtarzać 2 razy w tygodniu i kończyć go kremowaniem, aby uzyskać piękne efekty.

Pamiątką z wakacji nie musi być przesuszona skóra, ani łamliwe włosy. Dzięki odpowiedniej wieczornej pielęgnacji zapewnisz swojemu ciału miękkość oraz zdrowy wygląd. Wieczorem zazwyczaj mamy więcej czasu niż rano, dlatego warto o tej porze dnia poświęcić chwilę sobie. Jeżeli jednak za późno zabraliście się za dokładną pielęgnację i Wasza skóra oraz włosy obecnie nie są w najlepszym stanie to pamiętajcie, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą Wam bardzo pomóc.