W Dniu Kobiet zrób coś dla siebie!

kwiaty

08 mar W Dniu Kobiet zrób coś dla siebie!

Zamiast w Dzień Kobiet tylko czekać na prezenty od przedstawicieli płci przeciwnej, można zacząć świętować we własnym zakresie. 8 marca to jedna z niewielu okazji, by bez wyrzutów sumienia spędzić całą dobę tak, jak ma się ochotę. Dlaczego warto właśnie tego dnia zrobić coś dla siebie?

Geneza święta

Święto obchodzone jest w wielu państwach Europy i świata 8 marca na pamiątkę dramatycznej walki sufrażystek o równouprawnienie. Tego dnia, w 1909 roku 126 protestujących przeciwko wyzyskowi kobiet zginęło w pożarze, który wybuchł w fabryce, gdzie zostały zamknięte. Wielu doszukuje się ponadto związku z obchodzonymi już w starożytności Matronaliami, ku czci wszystkich kobiet. Choć w naszym kraju przez jakiś czas tradycja była niemiło kojarzona z komunizmem, pierwotne znaczenie powróciło do świadomości i dziś zdecydowanie dominuje.

Dlaczego warto?

spaWiększość kobiet cieszy się z otrzymanego bukietu, czy czekoladek od męża i jest to zrozumiałe – takie prezenty są zawsze wspaniałym pomysłem. Warto jednak wykorzystać ten wyjątkowy dzień pełniej! W codziennym życiu prawie każda kobieta troszczy się o swoich najbliższych, dom, zwykle również o karierę zawodową, a brakuje jej czasu dla jednej, ważnej osoby – siebie samej. To święto może być jednym z niewielu pretekstów, bo skupić się na własnych potrzebach i przyjemnościach, odkładając na bok problemy. Taka odskocznia potrzebna jest każdemu – dzięki niej da się nabrać sił i motywacji do nadchodzących wyzwań.

Pomysły na Dzień Kobiet

Ile pań, tyle pomysłów na obchodzenie 8 marca. Jedne lubią świętować z przyjaciółkami, drugie samodzielnie, niektórym potrzebna jest aktywność, innym relaks… Każda znajdzie coś dla siebie, szczególnie, że wiele instytucji i firm przygotowuje na tę okazję specjalne oferty. Można wybrać się do kina na seans komedii romantycznych, potańczyć w miłym towarzystwie albo po prostu poplotkować przy wykwintnej kolacji. Kto woli odprężyć się w domowym zaciszu, z pewnością ucieszy się z długiej, aromatycznej kąpieli, dobrej książki i lampki ulubionego wina.

Zabiegi w wyjątkowym dniu

relaxZrobić coś można nie tylko dla swojego samopoczucia, ale i urody. Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to jeden z najpopularniejszych sposobów na świętowanie Dnia Kobiet. Co za tym idzie, warto umawiać się z dużym wyprzedzeniem, bo chętnych nie brakuje. Ta wyjątkowa data to doskonały pretekst, by skorzystać z jednego z innowacyjnych zabiegów odmładzających, na przykład z liftingu, mezoterapii czy też redukcji cieni pod oczami. Wiele pań decyduje się również na powiększanie ust lub redukcję cellulitu.

Jeśli 8 marca nie ma możliwości poświęcenia dnia dla siebie samej, warto wykorzystać dowolną inną datę i urządzić sobie własny Dzień Kobiety. Przyrządzić ulubioną, zdrową sałatkę, nie odbierać telefonów i oczywiście pozwolić sobie na chwilę dla urody. Każda przedstawicielka płci pięknej zasługuje na odpoczynek od wszystkiego.