Techniki masażu twarzy podczas wklepywania kremu

Samodzielny masaż twarzy

25 kw. Techniki masażu twarzy podczas wklepywania kremu

Masaż twarzy wykonywany regularnie potrafi przynieść wspaniałe korzyści. Mając obowiązek kremowania cery po zabiegach medycyny estetycznej, aby utrzymać efekt dogłębnego nawilżenia, warto zdecydować się na klasyczny, domowy masaż podczas wieczornej pielęgnacji. Sprawdź jakie są najlepsze techniki.

Masaż ujędrniający

Masaż twarzyTwarz, która pozbawiona jest jędrności często posiada niedobory kolagenu, jednak nie jest to jedyna przyczyna. Mięśnie, które nie są trenowane osłabiają się. Najłatwiej jest to zaobserwować w przypadku mięśni pośladków. Wystarczy niewiele treningów, aby zobaczyć jak szybko zmienia się kształt i uniesienie ćwiczonego miejsca. To samo dzieje się z twarzą. Przez wiele lat organizm przyzwyczaja się do typowych ruchów mimicznych twarzy, które po czasie przestają stymulować mięśnie do pracy. Regularny masaż tychże mięśni poprawi jędrność, a buzia wyglądać będzie na wypoczętą i odmłodzoną. Masaż powinien rozpocząć się od rozgrzewki – delikatnych ruchów całą dłonią szyi od dołu ku górze, policzków – od żuchwy na zewnątrz oraz czoła – od skroni do skroni. Później warto wykonywać ruchy dookoła oczu, aby pozbyć się oznak starzenia. Palcem wskazującym i środkowym trzeba wykonywać ruchy w jedną stronę. Na górnej powiece od kącika na zewnątrz oka oraz dolnej w stronę kącika wewnętrznego. Następnie zaczynając od brody, kciukiem dociskaj skórę do pozostałych palców, tworząc pewnego rodzaju szczypce. Kieruj się od brody na zewnątrz szczęki. Czynność powtarzaj także na policzkach, wykonując masaż coraz wyżej. Efekty są zauważalne już po pierwszym domowym zabiegu.

Masaż wyszczuplający

Wbrew pozorom masażem można także wysmuklić twarz. Jeżeli zauważyłaś, że twoja buzia się zaokrągliła w ostatnim czasie, warto abyś wykonywała niezwykle proste ruchy dwa razy dziennie. Najpierw delikatnie oklepuj twarz całymi dłońmi, aby później przejść do właściwego masażu. Wraz z kremem na palcach przesuwaj je od brody ku górnym partiom twarzy tworząc duże kółka. Wpłynie to bardzo dobrze na spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej w masowanych częściach buzi.

Jaki krem do masażu wybrać

Istotne jest, aby wybrać krem, który nie wchłonie się za szybko w skórę. Do sprawnego wykonania masażu swojej twarzy potrzebne jest odpowiednie nawilżenie. Najlepiej sprawdzi się półtłusty, odżywczy krem o lekkiej formule. Unikać trzeba mocno oleistych bądź tych przeznaczonych do matowienia i wysuszania cery. Zdecydować się można także na olejek arganowy bądź kokosowy, który będzie idealnym produktem do wykonywania masażu, trzeba jednak pamiętać, aby wklepać później delikatnie opuszkami palców krem nawilżający, ponieważ pozostawienie samego olejku na wrażliwej skórze twarzy może ją wysuszyć.

Wystarczy wprowadzić bardzo przyjemny zabieg do swojej wieczornej pielęgnacji, aby cieszyć się wspaniałymi efektami odmłodzenia, rozświetlenia i ujędrnienia twarzy. W końcu to ona jest naszą wizytówką. Warto o nią zadbać przy wykonywaniu najprostszych czynności w domu, nie tylko podczas zabiegów w klinice.