Szybki i skuteczny sposób na nawilżenie dłoni

Dłonie

21 lis Szybki i skuteczny sposób na nawilżenie dłoni

Późna jesień oraz zima to wymagający czas dla naszej skóry. Niskie temperatury i nieprzyjemny wiatr stanowią wyzwanie dla jej zdolności do samoregeneracji, przede wszystkim w tych częściach, które są stale narażone na kontakt z zimnem, na przykład na dłoniach. Do zachowania ich zdrowego wyglądu niezbędna jest intensywna, dwukierunkowa pielęgnacja. Z zewnątrz należy je często kremować i pamiętać o stosowaniu produktów z filtrem UV. W zadbaniu o dłonie wewnątrz organizmu mogą pomóc oferowane przez kliniki medycyny estetycznej zabiegi nawilżające – wykonanie ich przez profesjonalistów przekłada się na wysoką skuteczność.

Dla kogo jest zabieg nawilżania dłoni?

Zabieg nawilżający będzie dobrym wyborem dla każdego, kto boryka się z problemem suchych dłoni, ale także dla tych, którym przeszkadzają zwiotczała, mało jędrna skóra oraz zmarszczki. Regeneracja pozwala również na zniwelowanie przebarwień i ukrycie odznaczających się na grzbiecie żył. Dobrze nawilżone dłonie wyglądają młodziej i atrakcyjniej – ich koloryt jest ujednolicony. W przypadku istniejącego stanu zapalnego lub naruszonej ciągłości naskórka dłoni zaleca się odłożenie zabiegu do czasu zagojenia ran.

Przebieg zabiegu nawilżania dłoni

Nawilżanie dłoniPierwszym krokiem jest zdezynfekowanie dłoni pacjentki. Za pomocą cienkiej igły pod skórę wprowadza się skoncentrowany preparat nawilżający, następnie zostaje on rozprowadzony poprzez delikatny, relaksujący masaż. Wykonanie wszystkich czynności zamyka się w 15 minutach! Jest to jeden z najszybszych sposobów na polepszenie stanu skóry. Nawilżanie dłoni nie należy do grupy inwazyjnych i bolesnych zabiegów, jednak na życzenie pacjenta możliwe jest zastosowanie miejscowego znieczulenia, tak aby nie czuć ukłucia.

Efekty po zabiegu

Pierwsze efekty widoczne są natychmiastowo. Skóra dłoni od razu staje się miękka, przyjemna w dotyku i ujędrniona. Wraz z wchłanianiem się preparatu wygładzone są także zmarszczki i wyrównany koloryt. Nawilżenie pozostaje na wysokim poziomie nawet do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu, jednak oczekując stałej poprawy stanu dłoni, należy pamiętać o regularnym odwiedzaniu gabinetu celem zaaplikowania kolejnych dawek substancji odżywczych.

Utarło się, że nic tak nie zdradza prawdziwego wieku kobiety jak stan jej dłoni. Jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy. Ponieważ skóra, zwłaszcza w części grzbietowej, jest bardzo delikatna i podatna na wszelkie uszkodzenia – jej strukturę mogą naruszyć używane detergenty, nieprzyjazne warunki pogodowe oraz praca fizyczna. Codzienna pielęgnacja jest niezwykle istotna w dążeniu do zachowania młodego wyglądu dłoni. Warto uzupełnić ją o profesjonalne zabiegi nawilżające, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.