Sposób na widoczne zmarszczki między brwiami

lwia zmarszczka

09 lis Sposób na widoczne zmarszczki między brwiami

Czy zauważyłaś, że na Twoim czole pojawiła się szpecąca zmarszczka między brwiami? Bardzo chciałabyś się jej pozbyć i odzyskać młody wygląd skóry bez efektu maski? Tylko jak tego dokonać? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.Skąd bierze się lwia zmarszczka?

Nieprawdą jest, że lwia zmarszczka, czyli dwie pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami pojawiają się tylko u osób starszych i tych w średnim wieku. Mogą one wystąpić nawet u ludzi młodych, jeśli ci często marszczą czoło, aby wyrazić jakieś emocje. Oczywiście wielkość lwiej zmarszczki i tempo jej tworzenia zależy również od naturalnych predyspozycji, takich jak skłonność do powstawania zmarszczek czy możliwość regeneracji kolagenu.

Czy istnieją naturalne metody walki z nią?

zmarszczkaTrzeba przyznać, że pozbycie się lwiej zmarszczki metodą naturalną jest niezwykle trudne, a czasem wręcz niewykonalne. Oczywiście na rynku pojawiają się liczne produkty, które mogą nieco ją zniwelować, jednak nie zapewnią nam one całkowitego jej zniknięcia. Jeżeli jest jeszcze taka możliwość to warto przede wszystkim przeciwdziałać jej powstawaniu. Pierwszą metodą jest po prostu samokontrola – staraj się nie marszczyć brwi. Można również uprawiać jogę twarzy, polegającą na szerokim otwieraniu oczu bez unoszenia brwi, patrzenie przez 10 sekund w jeden punkt i mocne zaciskanie powiek. Dobrym sposobem jest również regularne nawilżanie skóry, na przykład poprzez używanie kremów przeciwzmarszczkowych. Jeśli jednak lwia zmarszczka pojawiła już się na Twoim czole, aby ją zwalczyć, musisz skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy

Jedną z najpopularniejszych metod na zniwelowanie tej szpecącej bruzdy jest stosowanie zabiegów z kwasem hialuronowym. Warto podkreślić, że jest to naturalna substancja, która znajduje się w skórze człowieka. Jej zadaniem jest stymulacja produkcji włókien kolagenowych, a także zabezpieczenie przed działaniem wolnych rodników i nawilżenie skóry. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, przeprowadzany z użyciem bardzo cienkiej igły, a jego efekty utrzymują się od 10 do 14 miesięcy.

Botoks

W przypadku bardzo głębokich zmarszczek, najlepiej sprawdzi się botoks. To potoczna nazwa dla toksyny botulinowej, która rozluźnia mięśnie i zatrzymuje proces niekontrolowanego marszczenia brwi. Cały zabieg trwa 20 minut i polega na wprowadzeniu substancji pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły, przy miejscowym znieczuleniu. Efekt tego zabiegu utrzymuje się od 8 do 10 miesięcy.

Lwia zmarszczka, tworząca się między brwiami sprawia, że twarz wygląda starzej. Teraz jednak nie musisz się tym martwić – wystarczy bowiem skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, aby odzyskać młody i promienny wygląd.