Sposób na przebarwienia po wakacyjnym opalaniu

przebarwienia od słońca

16 sie Sposób na przebarwienia po wakacyjnym opalaniu

Lato, słońce w pełni, długi urlop i opalanie się cały dzień na plaży – to zdanie opisuje wakacje idealne. Jednak często podczas tego okresu zapominamy o konsekwencjach, które wynikają ze zbyt dużej ilości czasu spędzonego na słońcu. Na twarzy pojawiają się przebarwienia, których nie możemy się pozbyć – i co wtedy? Mamy na to sposób. Chcesz wiedzieć jaki? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Dermamelan – sposób na przebarwienia

Przebarwienia to problem, który dotyczyć może każdego – zarówno osób wracających ze słonecznych urlopów, jak i tych, które z kłopotem tym mierzą się od zawsze. Mogą one mieć wpływ na samoocenę i być tym samym podstawą kompleksów, a także niskiego poczucia własnej wartości. Powakacyjne przebarwienia pojawiają się na skutek nadmiernego nagromadzenia melaniny – dzieje się to zazwyczaj w miejscach odsłoniętych, narażonych na najczęstszy kontakt ze słońcem, tj. twarz, dekolt, ręce, ramiona. Światło słoneczne jest bowiem jednym z czynników, które sprzyjają powstawaniu problemu, jakim są przebarwienia i plamy. Sposobem na ich pozbycie się jest stosowanie kremu Dermamelan, którego zadaniem jest zniwelowanie ich do minimum. Zabieg składa się z dwóch etapów: pierwszy z nich to dokładne oczyszczenie skóry. Podczas tego etapu na skórę nakładana jest specjalna maseczka na ok. 6-8 godzin. Jest to czas, w którym pacjent może wrócić do domu, a po upływie wskazanej ilości godzin zmyć preparat. Drugi etap to regularne stosowanie kremu Dermamelan. Częstotliwość i okres stosowania go jest zalecany przez lekarza indywidualnie każdemu pacjentowi. W trakcie dwóch pierwszych dni skóra może być zaczerwieniona, pojawia się także uczucie napięcia lub pieczenia, jednak jest to reakcja normalna. Jeśli chcesz ją obniżyć, wystarczy użyć kremu łagodzącego. Dermamelan ma za zadanie przywrócić skórze gładkość oraz blask dzięki wysokiej zawartości składników aktywnych oraz dodatkowemu kwasowi salicylowemu.

Efekty stosowania kremu Dermamelan

piegi na twarzyEfekty możliwe są jedynie po realizacji obu etapów. Choć końcowy rezultat widać będzie w pełni dopiero po 30-60 dniach terapii, to pierwsze wrażenia i poprawa skóry pojawia się już po tygodniu kuracji. Przebarwienia zostają tym samym zredukowane, a skóra odzyskuje dawny blask. Intensywność zabarwienia plam ulega redukcji aż o 95% – czasami można dostrzec jedynie cień w miejscu, gdzie wcześniej skóra miała inny odcień. Ważnym jest, by stosować krem dokładnie w takim czasie, w jakim zalecił to lekarz – samowolne skrócenie terapii może spowodować powrót do stanu wyjściowego i konieczność powtórzenia całej kuracji. Po zakończonym zabiegu należy stosować filtry przeciwsłoneczne SPF50, aby uniknąć ryzyka powstawania kolejnych przebarwień.

Jeśli po powrocie z urlopu znajdujesz na swojej twarzy nieestetyczne przebarwienia, nie martw się. Zabieg z użyciem Dermamelanu sprawi, że pozbędziesz się ich na dobre i będziesz znów cieszyć się skórą o pięknym i zdrowym blasku.