Spanie w makijażu – tragiczne konsekwencje

sen w makijażu

25 sty Spanie w makijażu – tragiczne konsekwencje

Trwa obecnie najbardziej szalony okres w roku – karnawał. Całonocne imprezy, wystawne bale i zabawa do białego rana, większość kobiet nie wyobraża sobie tak wielkiego wyjścia bez odpowiedniego makijażu. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że po powrocie z nocnych tańców dokładnie zmyjesz kosmetyki, które masz na twarzy. Pominięcie tego kroku w pielęgnacji skutkuje dramatycznymi efektami na skórze.
Nocna regeneracja

W czasie snu następuje wzmożona regeneracja naskórka. Komórki dzielą się, powodując odnawianie wierzchniej warstwy. Proces ten jest możliwy dzięki braku napięcia mięśniowego, przez co nawet w trakcie pracy, nie pogłębiają się istniejące zmarszczki. Do jego przeprowadzenia niezbędny jest tlen, którego dostęp jest utrudniony lub całkowicie niemożliwy, gdy Twoją twarz pokrywa gruba warstwa podkładu, pudru i zanieczyszczeń. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele brudu przyczepia się do ludzkiej skóry w ciągu dnia. Do przetłuszczonej cery idealnie przykleja się kurz, pył i inne mikroelementy obecne w powietrzu. Kładąc się zatem spać w pełnym make upie nie tylko uniemożliwiasz naskórkowi regenerację, ale narażasz całe ciało na obecność bakterii.

Przerażające skutki

Pozostawiony na całą noc podkład z pudrem z pewnością zatka Twoje pory, nawet jeśli jesteś posiadaczką suchej skóry, to natomiast powoduje szybkie pojawienie się zaskórników i trądziku. Dodatkowo jeśli masz cerę wrażliwą możesz przy porannej toalecie zobaczyć w lustrze widoczne zaczerwienienia i opuchliznę na całej przesuszonej twarzy. Mascara, eyeliner i kredka zafundują Ci natomiast wypadające włoski z rzęs i brwi, a przy długofalowym działaniu również łupież. Usta na pewno nie podziękują Ci za całonocną obecność pomadki, zwłaszcza tej o intensywnym kolorze. Takie produkty zawierają w swojej formule dużą ilość pigmentów, co mocno przesusza delikatną skórę warg. Wysuszona cera bardziej eksponuje zmarszczki, dopiero ich odpowiednie oczyszczenie i nawilżenie pozwoli je nieco ukryć. Ponadto wielokrotne niezmywanie makijażu na noc przyczynia się nie tylko do pogłębiania obecnych zmian, ale także do powstawania nowych. Kiedy wracasz nad ranem z imprezy i rano musisz przyjść do pracy, pewnie liczysz się z niewyspaniem. Worki pod oczami będą znacznie widoczniejsze kiedy nie zapewnisz oczom demakijażu przed zaśnięciem. Skóra w dolinie łez i na powiekach będzie wówczas w bardzo słabym  stanie i może nie pomóc już żaden korektor.

Demakijaż – dla każdego coś miłego

demakijażNiezależnie od tego ile wymówek znajdziesz wieczorową porą, przed położeniem się do łóżka, nie wolno Ci zapominać o demakijażu twarzy. Obecnie na rynku istnieje wiele produktów, do różnego typu zmywania kosmetyków. Dla wszystkich zabieganych, zapracowanych oraz wszystkich zmęczonych mam, propozycją są nawilżane chusteczki do oczyszczania, znajdziesz je w każdej drogerii, oszczędzają czas i wykonują swoje zadanie szybciej niż waciki z płynem. Jeżeli jednak możesz poświęcić więcej czasu na dokładne zdjęcie make upu, zastosuj wersję dwuetapową. Po pierwsze usuń płynem dwufazowym cienie, eyeliner, tusz do rzęs i rysunek brwi. W przypadku kosmetyków wodoodpornych wybierz te z dużą zawartością oleju. Następnie sięgnij po żel do mycia twarzy lub specjalne mydło. Z oczyszczonej skóry, delikatnie odciśnij w delikatny ręcznik nadmiar wody. Na koniec nałóż krem nawilżający. Następnego dnia obudzisz się ze zregenerowaną, jędrną cerą, a na twarzy nie zobaczysz tak wielu oznak zmęczenia.

Pielęgnacja skóry twarzy jest bardzo ważnym elementem codziennej rutyny. Nawet jeśli używasz do tego celu świetnych specyfików, pamiętaj, że ich działanie zostanie uniemożliwione przez zalegający na twarzy makijaż z poprzedniego dnia. W przypadku demakijażu nie zaleca się wykonywania go tylko dla celów urodowych, ale również zdrowotnych.