Powakacyjna regeneracja skóry

suncreen

09 wrz Powakacyjna regeneracja skóry

Słońce skutecznie napędza do działania, pozytywnie nastraja i zachęca do aktywnego spędzania czasu. Dlatego tak bardzo lubimy lato – czas relaksu, w którym bardziej niż zwykle można zapomnieć o codziennych obowiązkach. Jednak częste przebywanie na dworze sprawia, że skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, co ma dla niej zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki.

Pozytywne działanie promieni UV

slonceProdukowana pod wpływem słońca przez komórki melanina sprawia, że na skórze pojawia się piękna opalenizna, która nierzadko jest wyznacznikiem udanych wakacji. Ponadto promienie słoneczne w zetknięciu ze skórą przyczyniają się do produkcji witaminy D, która wzmacnia kości oraz wspomaga układ krążenia. Oprócz tego słoneczna pogoda sprzyja wykonywaniu wielu aktywności, co naturalnie obniża wagę i ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

Negatywne działanie promieni UV

Za tymi pozytywami stoi szereg niekorzystnych dla zdrowia i urody skutków zbyt długiego przebywania na słońcu. Jednym z nich jest nadmierne wysuszenie skóry, które przyspiesza procesy starzenia i powoduje większą podatność na podrażnienia. Utrapieniem wielu osób jest także pojawianie się przebarwień, które powstają na skutek zaburzenia produkcji melaniny. Zbyt długie przebywanie na słońcu sprawia, że skóra traci zdrowy wygląd, gładkość i elastyczność, przez co ciało wygląda po prostu starzej.

Także włosy są narażone na niekorzystne działanie promieni słonecznych, które odprowadzają z nich wilgoć prowadząc do suchości, łamliwości, a nawet wypadania. Stają się tępe, matowe i zaczynają przypominać tzw. “siano”, przez co fryzura nie tylko traci ładny wygląd, ale również dawną gęstość.

Gdzie szukać pomocy?

mezoterapiaNajlepszym rozwiązaniem dla tego typu problemów jest pójście na konsultację do gabinetu medycyny estetycznej. Dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej można zapomnieć o przykrych problemach ze skórą i włosami.

Specjalne koktajle odżywcze wstrzykiwane w poszczególne warstwy skóry i skalpu wnikają do miejsca docelowego. Dzięki temu można mieć pewność co do skuteczności zabiegu, którego efekty widoczne są niemal od razu i długo się utrzymują. Preparat dobrany indywidualnie do potrzeb pacjenta to niezastąpiona pomoc w nawilżaniu skóry, dodawaniu jej blasku, elastyczności, odmłodzeniu i redukcji przebarwień. Mezoterapia przywróci także zdrowy wygląd włosom, zahamuje ich wypadanie, a odpowiednio często powtarzana uaktywni nowe cebulki, co spowoduje zwiększenie objętości fryzury.

Warto zdawać sobie sprawę, że w czasie wakacyjnej beztroski powinno się mieć na uwadze również swoje zdrowie i wygląd. Podczas letniego wypoczynku nie należy zapominać o działaniach prewencyjnych, które zminimalizują szkodliwe działanie słońca na skórę i włosy. Gdy mimo wszystko zauważy się niepokojące zmiany, należy rozważyć wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, w którym można przeprowadzić zabieg mezoterapii igłowej skutecznie zwalczającej wszelkie negatywne skutki działania promieni UV.