Niekorzystna zmiana rysów żuchwy – skąd się bierze?

żuchwa

26 paź Niekorzystna zmiana rysów żuchwy – skąd się bierze?

Z wiekiem skóra traci swoją jędrność, staje się szara i wiotka. Przyczyn jest wiele, a jedną z nich jest zaprzestanie produkcji przez organizm kolagenu, białka które odpowiada między innymi za wygląd cery, jego włókna przypominają wyglądem i zachowaniem małe sprężynki. Nieustannie kurczą się i rozciągają, pracując przy tym razem z mięśniami mimicznymi twarzy. Badania pokazują, że spadek poziomu kolagenu notuje się już po ukończeniu 26 roku życia. Jeśli dodać do tego działanie wolnych rodników i oddziaływanie promieni słonecznych, otrzymujemy starą, zmęczoną cerę.

W walce z upływającym czasem

Istnieje wiele zabiegów pomagających pozbyć się oznak starzenia. Nie wszystkie jednak można zastosować w okolicach żuchwy. Popularny botoks nie jest polecany do stosowania w tak trudnych okolicach. Lepszym, bezinwazyjnym rozwiązaniem są Nici Silhouette, zabieg polegający na wprowadzeniu małych niteczek w wybrane miejsca twarzy, które swoją budową przypominają małe stożki, kiedy już zostaną wprowadzone w skórę, pełnią rolę rusztowania, skutecznie podtrzymując opadające tkanki. Dzięki temu skóra napina się i wygładza, bez wstrzykiwania bardziej wymagających substancji. Dodatkowym atutem tej metody, jest samo rozpuszczanie się użytej substancji, trwa to zwykle dwa lata. Efekty zatem pozostają zauważalne przez długi czas. Chcąc utrzymać zadowalające rezultaty jak najdłużej, warto zastosować się do kilku wskazówek. Po pierwsze pij dużo wody, wydaje się to oczywiste, jednak wiele kobiet zapomina o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Pamiętaj, aby wypić przynajmniej litr dziennie! Po drugie zastosuj odpowiednią pielęgnację, każda skóra potrzebuje odpowiedniego kremu, w przypadku skór starszych, po zabiegach odmładzających zaleca się regularne stosowanie produktów bogatych w humektanty, takie jak kwas hialuronowy, mocznik czy gliceryna oraz te mające w składzie odpowiednią ilość emolientów, składników zapewniających ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. O idealny krem do Twojej skóry warto zapytać swojego dermatologa. W codziennej pielęgnacji pamiętaj także, żeby nie używać zbyt mocnych żeli do mycia oraz masek, które mogą nadmiernie wysuszać.

Wybierz Nici Silhouette

rysy żuchwyZabieg wprowadzenia w skórę twarzy Nici Silhouette, dzięki swojej nowoczesnej technice jest bezpieczny, w większości przypadków nie powoduje skutków ubocznych. Pomoże wymodelować owal Twojej twarzy bez skalpela i długiego okresu rekonwalescencji. W doborze odpowiedniej dla Ciebie metody przywracania rysów żuchwy powinien zdecydować specjalista, nie wahaj się jednak zapytać o samorozpuszczalne nici. Kiedy już wykonasz wspomniany zabieg, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji, pij dużo wody i stosuj odpowiednie kremy, efekty utrzymają się długo, a Ty będziesz cieszyć się piękną promienną skórą!