Nieinwazyjne wyszczuplenie twarzy

owal twarzy

17 maj Nieinwazyjne wyszczuplenie twarzy

Twarz jest najważniejszym elementem naszego wyglądu dlatego pragniemy, aby prezentowała się zawsze pięknie i estetycznie. Często mimo stosowania diet wyszczuplenie twarzy nie idzie w parze z utratą kilogramów w innych częściach ciała. W ofercie zabiegów medycyny estetycznej można znaleźć wiele nieinwazyjnych i nowoczesnych metod pozwalających uzyskać zadowalający efekt bez poddawania się bolesnej procedurze chirurgii plastycznej.

Dążenie do owalu

W naszej kulturze za najbardziej pożądany uważa się owalny kształt twarzy jednak większość kobiet posiada bardziej okrągłe rysy przez co często zadają sobie pytanie w jaki sposób możliwe jest jej wyszczuplenie. Istnieje wiele sposobów, które pozwalają delikatnie zlikwidować tkankę tłuszczową z twarzy takie jak dieta czy kosmetyki lecz najczęściej przynoszą znikome efekty. Dlaczego zatem tkanka tłuszczowa gromadzi się w tym miejscu?

To w jaki sposób prezentuje się owal twarzy zależy od wielu czynników, na które nie mamy wpływu. Układ kości oraz tkanki tłuszczowej jest najczęściej uwarunkowany genetycznie. Na jej poziom wpływ mają również hormony czy ogólna waga naszego ciała oraz styl życia. Stosując dietę nie można przewidzieć w jaki sposób uda nam się zmienić rysy. W takim przypadku rozwiązaniem mogą być zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które w nieinwazyjny sposób pomagają wyszczuplić policzki, zlikwidować niepotrzebny podbródek czy złagodzić linię żuchwy.

Botoks

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu uważane są za jedne z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod wygładzania zmarszczek oraz złagodzenia wyrazu twarzy. Efekty toksyny botulinowej są widoczne po upływie ok. 7 dni, a utrzymują się od 8 do 10 miesięcy. Procedurę poprzedza zastosowanie znieczulenia miejscowego po czym przez bardzo cienką igłę pod skórę wprowadzany jest preparat. Zabieg trwa ok. 20 minut i nie wymaga hospitalizacji, a pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Wolumetria twarzy

owalna twarzDla chcących poprawić kontur i owal twarzy związany z upływem lat zabieg wolumetrii twarzy sprawdzi się doskonale. Polega on na wykorzystaniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który pobudzając produkcję naturalnego kolagenu zwiększa objętość tkanki tłuszczowej, w miejscach gdzie widoczny jest ich ubytek poprawiając tym samym rysy twarzy. Procedurę poprzedza przeprowadzenie znieczulenia miejscowego, a cały zabieg trwa ok. 30 minut. Niezaprzeczalną zaletą tej metody są natychmiastowo widoczne rezultaty poprawy konturu twarzy, które utrzymują się od 10 do 14 miesięcy.

Nici Silhouette

Wraz z wiekiem utrata jędrności oraz napięcia skóry jest naturalnym procesem, który doprowadza do powstania efektu zwiotczenia skóry. Aby temu zapobiec w gabinecie medycyny estetycznej Rivendell Clinic stosuje się zabieg liftingujący z użyciem Nici Silhouette, które przywracają utraconą objętość, poprawiając wygląd policzków. Zabieg zapewnia naturalny efekt i trwa ok. 30 minut. Przed wprowadzeniem nici za pomocą bardzo cienkiej igły stosuje się znieczulenie miejscowe. Rezultaty utrzymują się do ok. 2 lat, a w tym czasie nici stopniowo rozpuszczają się.

Nici First Lift BARB 4D

Najlepszą alternatywą dla stosowanego w chirurgii plastycznej liftingu jest zabieg z wykorzystaniem Nici First Lift BARB 4D. Ten nieinwazyjny zabieg pozwala cieszyć się efektem poprawy kształtu i owalu twarz nawet do 2 lat. Procedura trwa ok. 1 godziny, a przed wprowadzeniem do tkanki podskórnej nici stosuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg ten charakteryzuje się swoją innowacyjnością spowodowaną wyjątkową budową nici, które są wyposażone w system mikroskopijnych haczyków dając efekt naturalnego i delikatnego liftingu.

Zabiegi stosowane w gabinetach medycyny estetycznej pomagają poprawić owal twarzy, dając wyraźny efekt jej wyszczuplenia. Za pomocą odpowiednich wypełniaczy i preparatów liftingujących twarz zyskuje większą objętość w miejscach ich widocznego ubytku. Takie metody to doskonała propozycja dla osób pragnących w nieinwazyjny sposób osiągnąć pożądane rysy twarzy.