Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej wśród kobiet

zabiegi dla kobiet

13 maj Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej wśród kobiet

Każda kobieta pragnie czuć się piękna i atrakcyjna, często przeszkadzają w tym jednak wrodzone lub pojawiające się z czasem niedoskonałości. W ostatnich latach coraz więcej przedstawicielek płci żeńskiej decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej. Wyjaśniamy, które z nich są najbardziej popularne i czemu zawdzięczają uznanie wśród Pacjentek?

Wolumetria twarzy

mezoterapiaZ wiekiem zaczynają zanikać tkanki podskórne odpowiadające na elastyczność skóry i jej wypełnienie. W efekcie powoduje to zacieranie się konturu twarzy, na jej powierzchni mogą tworzyć się bruzdy. Opadają również kąciki ust, a skóra wokół nich zaczyna wiotczeć. Przywróceniem owalu i poprawą naturalnych kształtów twarzy zajmuje się wolumetria – zabieg polegający na wprowadzeniu specjalnego preparatu do tkanek, który daje natychmiastowy efekt wypełnienia. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego skóra nabiera witalnego i młodszego wyglądu, zmarszczki zostają wygładzone, kości policzkowe uwydatnione, a naturalne kontury twarzy ulegają poprawie.

Mezoterapia

Popularnym zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji skóry, leczeniu łysienia oraz odnowie dłoni, szyi i dekoltu jest mezoterapia. Pozwala także pozbyć się cellulitu, dzięki zastosowaniu innowacyjnej metody jaką jest nakłuwanie wybranych partii ciała i wstrzykiwanie do nich specjalnego koktajlu, składającego się z indywidualnie dostosowanej do potrzeb pacjenta mieszanki substancji odżywczych. Nakłuwanie pobudza skórę do naturalnej regeneracji. W efekcie następuje nie tylko poprawa krążenia krwi, ale także widoczna biorewitalizacja skóry, która staje się bardziej nawilżona i zauważalnie jędrniejsza.

Usuwanie zmarszczek

usuwanie zmarszczekProblemem wielu kobiet jest widoczna utrata elastyczności skóry twarzy, przez co na jej powierzchni tworzą się zmarszczki. Medycyna estetyczna proponuje rozwiązanie problemu, które polega na wypełnianiu naturalnie występującym w skórze kwasem hialuronowym. Pomaga on poprawić napięcie skóry oraz opóźnić proces starzenia. Kuracja swoją popularność zyskała dzięki prawie natychmiastowo widocznym efektom. Rysy twarzy zostają wymodelowane, skóra staje się elastyczna i widocznie młodsza.

Redukcja cellulitu

Na głównej liście kompleksów znajduje się także cellulit, z którym walczy większość kobiet. Tworząca się na powierzchni ud, pośladków, brzucha oraz ramion “pomarańczowa skórka” nie wygląda atrakcyjnie, dlatego medycyna estetyczna próbuje z nią walczyć za pomocą substancji wspomagających jej redukcję. Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu fragmentów ciała mieszanką kwasu hialuronowego, kofeiny oraz innych składników odżywczych. Efekty ujawniają się stopniowo – z czasem skóra staje się gładka i elastyczna. Zmniejsza się także objętość miejsc poddawanych zabiegowi, co widocznie poprawia kształt sylwetki.

Zabiegi medycyny estetycznej pomóc mogą w zwalczaniu drobnych, choć często i decydujących o niskiej samoocenie, niedoskonałości, przywracając kobietom wiarę w siebie i swoje możliwości. Jak w każdej dziedzinie życia, także tutaj warto zachować zdrowy rozsądek i umiar. Zadaniem medycyny estetycznej jest przede wszystkim wydobycie naturalnego piękna i drobna korekta mankamentów urody.