Mezobotoks – jakie przynosi efekty?

zabieg mezobotoks

31 gru Mezobotoks – jakie przynosi efekty?

Między innymi dzięki rozwojowi kosmetologii kobiety nie muszą się już martwić zmarszczkami oraz pojawiającym się wraz z wiekiem osłabieniem elastyczności skóry. Oprócz niej i dostępnych na sklepowych półkach, coraz bardziej skutecznych kremów można również korzystać ze specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej, które przynoszą znacznie szybsze rezultaty. Czym jest mezobotoks i jakie przynosi efekty?

Mezobotoks – na czym polega?

Mezobotoks to niezwykle efektywny zabieg medycyny estetycznej, umożliwiający przeprowadzenie jednoczesnego liftingu oraz odnowy skóry. Do jego wykonania stosuje się przede wszystkim kwas hialuronowy oraz botoks. Pierwszy z wymienionych specyfików sprawia, że zwiększa się zdolność wiązania wody w skórze, co w wyraźny sposób poprawia jej jędrność, gładkość oraz elastyczność Naturalny kwas hialuronowy pozwala gruntownie nawilżyć cerę od wewnątrz, co wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Drugi składnik, czyli botoks jest natomiast preparatem napinającym włókna kolagenowe w skórze. Jego wykorzystanie gwarantuje widoczną poprawę kondycji skóry, która wygląda młodziej i zyskuje promienny blask. Mezobotoks szczególnie poleca się pacjentkom chcącym pozbyć się zmarszczek mimicznych (głównie kurzych łapek, zmarszczek palacza i lwich zmarszczek), a także tym borykającym się z problemem ogólnej utraty elastyczności cery oraz przesuszoną, zmęczoną skórą.

Przebieg zabiegu

mezobotoksPo przeprowadzeniu odpowiednich konsultacji, lekarz medycyny estetycznej przygotowuje pacjentkę do zabiegu poprzez wykonanie znieczulenia powierzchni jej twarzy. Wykorzystuje do tego specjalny krem, którego cienką warstwę nakłada na wybrane partie skóry. W kolejnym kroku, dokonywane są niezauważalne gołym okiem, mikronakłucia (w odległościach nie większych niż 1 cm). Dzięki nim, możliwe staje się wprowadzenie pod skórę mieszanki, bez ryzyka wystąpienia paraliżu twarzy. Co równie istotne, wykonane nakłucia nie powodują nadmiernego obrzęku, dlatego też nie będą widoczne po wyjściu z gabinetu. Cały zabieg wstrzykiwania mezobotoksu trwa około 30 minut.

Jakie efekty przynosi mezobotoks?

Wykonanie zabiegu mezobotoksu gwarantuje, że skóra twarzy będzie wyglądało świeżo i młodo. Dotychczasowe zmarszczki zostaną wyraźnie wygładzone, a dodatkowo poprawi się również poziom nawilżenia naskórka, wpływający na elastyczność cery. Efekt zabiegu jest zauważalny po kilku dniach od wstrzyknięcia preparatu, całkowity rezultat wymaga natomiast upływu dwóch tygodni. Młody wygląd cery utrzymuje się, w zależności od indywidualnych uwarunkowań, od trzech do nawet sześciu miesięcy. Po upływie tego czasu, zabieg można śmiało powtórzyć. Spośród przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu warto wskazać choroby autoimmunologiczne, stany zapalne w miejscach zabiegowych, choroby nowotworowe oraz ciążę i okres karmienia.

Efekty po mezobotoksie pozwolą każdej pacjentce cieszyć się pięknym i młodym wyglądem. Mieszanka zawierająca kwas hialuronowy oraz botoks doskonale wypełnia zmarszczki, a ponadto zapobiega powstawaniu nowych, nieestetycznych zmian. W przeciwieństwie do innych tego typu zabiegów, jest stosunkowo nieinwazyjny i nie wiążę się z ryzykiem pogorszenia stanu zdrowia.