Medycyna estetyczna jest niemęska? Nieprawda!

man

17 cze Medycyna estetyczna jest niemęska? Nieprawda!

Zdecydowanie najliczniejsze grono klientów gabinetów medycyny estetycznej stanowią kobiety w każdym wieku. Stopniowo jednak tendencja ta zaczyna się zmieniać – panowie coraz śmielej podchodzą do tematu walki z niedoskonałościami, przełamując jednocześnie stereotyp braku męskości. Które zabiegi zatem cieszą się wśród mężczyzn największą popularnością.

Leczenie łysienia

lysienieCzęsto obserwowanym problemem u mężczyzn jest nadmierne wypadanie włosów, ich kruchość i łamliwość. Spędza to najczęściej sen z powiek panom, dla których owłosienie jest jednym z atrybutów męskości. Jak wskazują specjaliści, dotyczy to aż połowy badanych mężczyzn w wieku średnim. Ku niezadowoleniu męskiego grona, nie znaleziono dotąd skutecznego i uniwersalnego lekarstwa na łysienie. Z pomocą jednak przychodzi medycyna estetyczna. Opracowana metoda, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę głowy indywidualnie dostosowanej kompozycji witamin i minerałów, wpływa na zahamowanie procesu wypadania, skutecznie odbudowując strukturę włosa i stymulując go do dalszego wzrostu oraz przyczyniając się do odrostu włosów. Efekty widoczne są już po 2-3 zabiegach – włosy stają się odżywione, mocne i pełne blasku. Problem zakoli zostaje wyeliminowany, ponieważ ich miejsce zajmuje nowe owłosienie.

Nadpotliwość

potZła dieta, stres, nadmiar obowiązków oraz zbyt szybkie tempo życia – wszystko to może być przyczyną uciążliwej nadpotliwości, która niezwykle często staje się powodem niezręcznych sytuacji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, co z pewnością w każdych okolicznościach ogranicza komfort i poczucie pewności siebie mężczyzn. Rozwiązaniem dążącym do uregulowania pracy gruczołów potowych i tym samym przywrócenia równowagi termoregulacyjnej organizmu jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Odbywa się on przy pomocy cienkiej igły, którą toksyna botulinowa aplikowana jest do najbardziej narażonych miejsc. Całość trwa około 30 minut, a efekty zauważalne są w ciągu 24 godzin po zabiegu i utrzymują się przez około 6-12 miesięcy. Problem nadpotliwości znika, uwalniając tym samym mężczyzn od wstydliwego kłopotu. Panowie wolni od dolegliwości mogą poczuć się pewnie w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca i czasu, w którym się znajdują.

Korygowanie zmarszczek i bruzd

zmarszczkiMężczyźni również borykają się z problemem utraty jędrności skóry, który pojawia się już po 30. roku życia i spowodowany jest przede wszystkim niezdrowym trybem życia, w tym nałogami, choć jego przyczyną jest także nadmierna utrata wagi i zbyt intensywne ćwiczenia fizyczne. W efekcie na skórze pojawiają się niechciane bruzdy i zmarszczki. Z tym problemem radzi sobie jednak medycyna estetyczna, która wykorzystuje występujący w skórze kwas hialuronowy. Zabieg wykonywany jest z użyciem cienkiej igły, którą aplikuje się substancje do najbardziej dotkniętych starzeniem miejsc, dając natychmiastowy efekt ich wypełnienia i wyrównania kolorytu skóry. Efekt utrzymuje się najczęściej od 10 do 14 miesięcy i zależy od stanu skóry przed kuracją. Kwas hialuronowy pozwala także pozbyć się drobnych blizn i rozstępów. Mężczyźni na powrót mogą cieszyć się elastyczną skórą, wolną od zniekształceń i niedoskonałości.

Medycyna estetyczna powoli przestaje być tematem tabu dla mężczyzn, którzy w trosce o atrakcyjny wygląd coraz częściej poddają się oferowanym przez nią zabiegom. Zadbane ciało jest wizytówką mężczyzn w drodze do osiągnięcia życiowego sukcesu oraz synonimem pewności siebie, zyskiwanej niezależnie od sytuacji.