Których zabiegów lepiej nie wykonywać w ciepłych miesiącach?

Medycyna estetyczna latem

29 cze Których zabiegów lepiej nie wykonywać w ciepłych miesiącach?

Na zadbanie o swój wygląd zawsze jest dobra pora. Trzeba jednak mieć świadomość, że wszystko ma swój czas i z niektórymi zabiegami upiększającymi trzeba się nieco wstrzymać i poczekać na bardziej sprzyjające warunki. W tym tekście dowiesz się, których zabiegów lepiej nie wykonywać w ciepłych miesiącach.

Botoks

Jednym z zabiegów, po których lepiej zmniejszyć ekspozycję na słońce, jest botoks. Nie oznacza to jednak, że nie można wykonywać go latem czy wiosną. Po wizycie w klinice wystarczy przez kilka dni unikać wysokich temperatur, bo opalanie może wtedy przynieść więcej szkody niż pożytku. Ograniczenie to dotyczy zarówno siły promieni słonecznych, jak i wizyt w solarium. Nie trwa ono na szczęście długo, ale mimo wszystko trzeba cierpliwie poczekać na to, by nasza odmieniona twarz mogła zakosztować uroków kąpieli słonecznych.

Wolumetria twarzy

Skorzystanie z mocy kwasu hialuronowego także jest równoznaczne ze schowaniem się na chwilę w cieniu. Odnosi się to zarówno do zwykłych zabiegów z jego użyciem, jak i nieco poważniejszej wolumetrii twarzy. Zarówno przed nią, jak i po niej nie należy wystawiać się na działanie promieni słonecznych, ponieważ skóra jest wtedy bardzo delikatna i może ulec dodatkowym podrażnieniom. Lepiej też nie korzystać z sauny czy z solarium. Ostrożność należy zachować przez minimum 3 dni.

Usuwanie przebarwień

Wykonywanie zabiegów latemJeśli chodzi o to, których zabiegów lepiej nie wykonywać w ciepłych miesiącach, to trzeba wymienić te, które mają za zadanie usuwać przebarwienia. Wysokie temperatury będą po nich poważnym problemem dla Twojej skóry, czemu właściwie trudno się dziwić, skoro to słońce jest częstą przyczyną tego, że przebarwienia w ogóle powstają. Aby nie zaszkodzić swojej cerze po skorzystanie z terapii Dermamelan lub laseroterapii, zdecydowanie należy unikać opalania, a po tym okresie ochronnym najlepiej stosować mocne kremy z filtrem. Po zabiegu laserowym powinno się unikać mocnego światła słonecznego przynajmniej przez cztery tygodnie.

Nici First Lift Barb 4D

Nici First Lift Barb 4D można uznać za nowość w świecie medycyny estetycznej. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny, ale żeby efekty były w pełni zadowalające, trzeba uważać między innymi na słońce. Po wizycie w klinice z opalaniem trzeba pożegnać się na dwa, trzy tygodnie.

Korzystając z usług z zakresu medycyny estetycznej zawsze warto dopytać lekarza o to, na co uważać po zabiegu. Czasem to, co robimy na co dzień i z początku nie wydaje się być groźne, może negatywnie wpłynąć na nasz wygląd.