Jakie są najczęstsze pytania o zabiegi medycyny estetycznej?

glowna

28 kw. Jakie są najczęstsze pytania o zabiegi medycyny estetycznej?

Coraz więcej kobiet w Polsce zaczyna interesować się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Stają się one coraz bardziej powszechne i częściej stosowane niż jeszcze kilka lat temu. Mimo to cały czas wśród potencjalnych Pacjentów rodzą pewne wątpliwości – najczęstsze postanowiliśmy rozwiać w tym artykule.

Kiedy jest najlepszy czas na pierwszy zabieg medycyny estetycznej?

To indywidualna kwestia, nie można się sugerować tutaj metryką, a wiekiem biologicznym. To, w jakiej kondycji jest Twoja skóra i ciało, jest podstawą do stwierdzenia, czy jest się już gotowym na pierwsze zabiegi. Czasem nawet młode osoby decydują się na zabiegi medycyny estetycznej – daje ona bowiem możliwość pozbycia się przykrych kompleksów związanych z dojrzewaniem, takich jak trądzik czy przebarwienia.

Czy od zabiegów medycyny estetycznej można się uzależnić?

Wiele osób po pierwszym skorzystaniu z możliwości medycyny estetycznej wraca ponownie do gabinetu. Nie jest to kwestia uzależnienia – żaden preparat nie ma właściwości uzależniających. To zauważalny efekt i zadowolenie Pacjentów decyduje o tym, że chcą poddać się kolejny raz zabiegowi. W przypadku niektórych zabiegów, regularne wizyty w gabinecie sprawiają, że skóra jest w coraz lepszej kondycji, co oznacza, że po jakimś czasie nie będzie już konieczności tak częstego odwiedzania specjalisty. Jeśli jednak w którymś momencie stwierdzisz, że nie chcesz już kontynuować zabiegów, nie będzie to miało żadnych skutków ubocznych.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

zabiegMedycyna estetyczna, jak sama nazwa wskazuje, jest gałęzią medycyny, w związku z czym stopień zagrożenia i powikłań jest niewielki. Można uznać, że czynnikiem decydującym o odpowiednich efektach zabiegu, są kwalifikacje i profesjonalizm lekarza, który go wykonuje. Jeśli chcesz zdecydować się na zabieg, nie sugeruj się ceną, tylko wybierz doświadczonych lekarzy i kompetentną klinikę. Niezwykle ważne jest również to, by szczerze wyznać lekarzowi o wszelkich chorobach czy dolegliwościach, gdyż mogą one należeć do przeciwwskazań do wykonania danego zabiegu. Kwestia ta jest niezwykle ważna i może decydować nie tylko o naszym wyglądzie, ale i zdrowiu.

Czy jeden zabieg wystarczy, by osiągnąć widoczne efekty?

W zależności od rodzaju zabiegu, efekty są widoczne natychmiastowo lub po upływie kilku, nawet kilkudziesięciu dni. Czasami bywa również tak, że jeden zabieg nie wystarczy, by osiągnąć wymarzone rezultaty. Może to zależeć zarówno od samej specyfiki danego zabiegu, jak i na przykład od skóry Pacjenta, jego wieku czy innych cech indywidualnych. Warto przed zabiegiem dopytać lekarza, jakich efektów można się spodziewać i kiedy w razie konieczności będzie możliwość powtórzenia zabiegu.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bolesne?

To również indywidualna kwestia, każdy posiada inny stopień odporności na ból. W związku z tym w przypadku niektórych zabiegów stosuje się znieczulenie miejscowe – wszystko po to, by zapewnić jak największy komfort Pacjentowi podczas wykonywanego zabiegu.

Który zabieg będzie dla mnie najlepszy?

To, o jakim efekcie marzysz i nad jakim zabiegiem się zastanawiasz, jest osobistą sprawą. Skorzystaj z wiedzy i opinii specjalistów, dzięki którym można dowiedzieć się, jakie działania w zakresie medycyny estetycznej są właśnie dla Ciebie, a jakich zabiegów powinieneś unikać.

Czy przed zabiegiem trzeba się jakoś przygotować?

botoksPrzed każdym zabiegiem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do jego wykonania. Przyczyny mogą być różne – choroby, ciąża, stany zapalne. Takie komplikacje uniemożliwiają skorzystanie z możliwości medycyny estetycznej, dlatego też w niektórych przypadkach lekarz przed zabiegiem zleca specjalne badania. W zależności od wykonywanego zabiegu należy również zrezygnować z makijażu lub na przykład nie przyjmować określonych leków.

To najczęstsze pytania, jakie rodzą się w głowach osób, które są zainteresowane medycyną estetyczną. Została w nich zawarta jedynie wiedza ogólna, o wszystkich szczegółach związanych z danym zabiegiem z pewnością poinformuje Cię specjalista podczas wizyty w jego gabinecie. Jedno jest pewne. Warto zdecydować się na sprawdzoną klinikę – w końcu chodzi tu o Twoje zdrowie i urodę.