Jak walczyć z jesiennymi problemami ze skórą i włosami?

jesien

21 paź Jak walczyć z jesiennymi problemami ze skórą i włosami?

Jesień to trudna pora roku, nie tylko ze względu na ograniczoną ilość promieni słonecznych dostarczających nam witaminy D, jak i chłodne, deszczowe dni. Z nastaniem jesieni bardzo często wiąże się również pojawienie typowych dla tego okresu problemów ze skórą i włosami. Często stanowią one także skutki minionego lata. Jak sobie z nimi radzić? Skutecznych rozwiązań dostarcza medycyna estetyczna.

przebarwieniaLato niestety sprzyja powstawaniu przebarwień. Gdy wakacyjna opalenizna zaczyna znikać, wszelkie niedoskonałości zaczynają być jeszcze bardziej widoczne. Nierzadko przebarwienia takie stają się przyczyną nieestetycznego wyglądu, a w efekcie kompleksów. Metodą na ich zwalczenie jest skorzystanie z zabiegu Dermamelan, czyli leczenia przebarwień. Zabieg ten zwykle składa się z dwóch etapów. Pierwszy to dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie maseczki na 6-8 godzin. Drugi etap to stosowanie przez określony czas specjalnego kremu, zaleconego przez lekarza. Z każdym dniem przebarwienia stają się coraz mniej widoczne.

wypadanie wlosowJedną z najczęstszych jesiennych dolegliwości jest również wypadanie włosów. Za problem ten odpowiada żeński hormon estrogen, który latem i wiosną wydzielany jest w większej ilości z powodu słońca. Z powodu mniejszej ilości słonecznych dni jesienią i zimą ma miejsce ograniczenie jego wydzielania. Jak zaradzić wypadaniu włosów? Jeżeli żaden środek w postaci szamponu czy odżywki nie powstrzymuje problemu, najlepszym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi mezoterapii igłowej. Polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy substancji odżywczych, które hamują proces wypadania. Zabieg nie jest bolesny i zwykle trwa około 20 minut.

receWraz z jesienią przychodzi wiatr i deszcz, a to sprzyja wysuszaniu skóry dłoni, które w tym okresie potrzebują szczególnej pielęgnacji. Noszenie rękawiczek, które ocierają każdego dnia naskórek, przyczynia się do uszkadzania jego górnej warstwy. Jeżeli kremy i witaminy nie pomagają, dobrym rozwiązaniem problemu suchej skóry jest zabieg odmładzania dłoni, czyli wstrzyknięcia pod skórę substancji leczniczych i odżywczych. Po zabiegu kondycja skóry znacząco się poprawia, zmarszczki zostają wygładzone, a skóra nawilżona. Następuje również poprawa krążenia. Zabieg trwa około 10 minut i już po pierwszej wizycie widać jego efekty.

Wszystkie jesienne problemy związane z suchą skórą, wypadaniem włosów czy przebarwieniami można w bardzo prosty sposób zredukować. Wystarczy poszukać dobrego gabinetu medycyny estetycznej i tam poddać się właściwemu zabiegowi – takie rozwiązanie niejednokrotnie pomaga pozbyć się kompleksów i wpływa na poprawę samopoczucia pacjentów.