Jak powiększyć usta?

usta

29 gru Jak powiększyć usta?

Usta stanowią atrybut kobiecego piękna. Nic dziwnego więc, że kobiety marzą o pełnych, zmysłowych ustach, które będą skupiać na sobie wzrok mężczyzn. Na drodze jednak bardzo często stają im zmarszczki, asymetria czy zanik czerwieni wargowej. Po jakie sposoby warto sięgać, by poprawić wygląd ust?

Tricki makijażowe

To podstawowe rozwiązanie – kreska wykonana konturówką w neutralnym odcieniu tuż nad linią ust doskonale optycznie powiększy usta. Rozjaśnienie łuku kupidyna przy pomocy jasnego cienia z kolei uwydatni górną wargę i nada jej pełnego wyglądu. Istotą jest używanie jasnych barw szminek i cieni, ponieważ to dzięki nim uzyskuje się powiększający efekt.

Pomadki powiększające usta

pomadkaZnaleźć je można niemal w każdej drogerii. Swoje działanie zawdzięczają temu, że zawierają zamknięty w miniaturowych kapsułkach kolagen. Po jego uwolnieniu, przenika do tkanek i tam nabiera objętości, powiększając jednocześnie nasze usta. Podobny efekt uzyskać można dzięki pomadkom zawierającym na przykład miętę pieprzową, papryczkę chilli czy imbir, które lekko podrażniają usta, co powoduje delikatne uczucie mrowienia.

Stosowanie przypraw

Jeśli w swojej kosmetyczce nie posiadasz błyszczyka z kolagenem, zajrzyj do kuchni – równie satysfakcjonujący efekt można uzyskać dzięki ostrym przyprawom, takim jak chilli, pieprz, tabasco czy cynamon. Na wilgotne wargi należy nałożyć odrobinę przypraw i czekać aż rozpoczną swoje działanie rozgrzewające. Im dłużej maseczka pozostanie na ustach, tym trwalszy uzyska się efekt.

Masaż i peeling

To rozwiązanie nie tylko powiększy usta, ale przede wszystkim zadba o to, by były gładkie i zadbane. Masaż poprawia ukrwienie, a co za tym idzie podkreśla naturalny kolor ust oraz je ujędrnia. Najprostszą metodą na wykonanie masażu jest użycie szczoteczki do zębów, która skutecznie usunie martwy naskórek.

Powiększanie ust w gabinecie medycyny estetycznej

powiekszanie ustDomowe sposoby na powiększanie ust niewątpliwie dają natychmiastowe efekty, trzeba jednak przyznać, że nie należą one do najtrwalszych. By dłużej cieszyć się pięknym wyglądem ust bez konieczności codziennego „podrażniania” ust, warto skorzystać z możliwości powiększenia ust w gabinecie medycyny estetycznej. Wprowadzenie kwasu hialuronowego do ust to nie tylko zabieg bezpieczny, ale i długotrwały – efekty utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Metoda ta pozwala osiągać naprawdę naturalne efekty, co nie pozostaje bez znaczenia dla kobiecej pewności siebie.

W dążeniu do pięknego wyglądu ust warto pamiętać jeszcze o jednej rzeczy – o ich codziennej pielęgnacji, czyli o stosowaniu pomadek ochronnych i balsamów. Tak przygotowane usta mogą zostać poddane dalszym zabiegom, które wpłyną na ich kształt i wielkość.