Jak poprawić jędrność skóry po 60-tce?

kobieta

19 sie Jak poprawić jędrność skóry po 60-tce?

Starzenie się skóry jest niestety procesem nieuniknionym. Szczególnie należy zatroszczyć się o nią po przekroczeniu sześćdziesiątki. Włókna pozbawione kolagenu tracą dawną jędrność, pojawiają się głębokie zmarszczki i bruzdy, a niedotlenienie i słabe ukrwienie przyczyniają się do powstawania przebarwień i zmian skórnych. Odpowiednia pielęgnacja i zabiegi wpływające na poprawę wyglądu mogą zredukować proces starzenia się skóry. Dziś zdradzamy, jak skutecznie poprawić jej jędrność po sześćdziesiątce.

Dlaczego się starzejemy?

kremBy odpowiednio o siebie zadbać, przede wszystkim należy zrozumieć, co dzieje się z organizmem, gdy zachodzą w nim procesy starzenia. Przez całe życie skóra jest narażona na promieniowanie słoneczne, które przyczynia się do pogorszenia jej kondycji. Również toksyny produkowane przez fabryki, szkodliwe substancje znajdujące się w odzieży i żywności, jak również nałogi, są czynnikami sprawiającymi, że skóra staje się cieńsza i wolniej się regeneruje. Zwalniają procesy zachodzące w komórkach, a zawartość powszechnie znanych “składników” skóry takich jak kolagen, kwas hialuronowy czy elastyna znacząco spada. Wraz z upływem czasu wszystkie te czynniki przyczyniają się do zmiany wyglądu polegającej na zapadaniu się skroni oraz policzków, wyraźnemu zarysowaniu doliny łez, uwidocznieniu naczyń krwionośnych i rumieni.

Składniki odżywcze

Owe następstwa starzenia można zminimalizować dzięki stosowaniu kosmetyków wzbogaconych o substancje, które skutecznie hamują niepożądane procesy. Przede wszystkim należy uzupełniać witaminy i substancje odżywcze, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pośród nich szczególną rolę odgrywa kwas foliowy regenerujący komórki skóry, witamina A zmniejszająca przebarwienia i spłycająca zmarszczki oraz mający to samo działanie proksylan. Można też wzmocnić komórki produkujące kolagen i elastynę, dzięki stosowaniu produktów zawierających kinetynę.

Gdy kremy nie wystarczą

medycynaJednak jeśli zmarszczki są zbyt głębokie, a owal twarzy zmienił swój kształt, kosmetyki mogą okazać się za słabe. Wówczas warto zapoznać się z ofertą gabinetów medycyny estetycznej. Specjalistyczne zabiegi przynoszą widoczne efekty w krótkim czasie, a jest ich naprawdę sporo: wolumetria twarzy, mezoterapia, popularny botoks czy po prostu usuwanie zmarszczek, przyczyniają się do wyraźnej poprawy jędrności skóry i  przywrócenia młodego wyglądu. Nie od dziś wiadomo, że aby poradzić sobie z problemami cery, należy podjąć działania umożliwiające wniknięcie do jej głębokich warstw. Jest to możliwe na przykład dzięki zabiegowi mezoterapii, w którym do konkretnego problemu dostosowuje się odpowiedni preparat i aplikuje go w skórę właściwą.

Dojrzała cera jest bardzo wymagająca, dlatego jeśli chce się wyglądać pięknie niezależnie od wieku, należy otoczyć ją szczególną troską. Pomogą w tym różnego rodzaju kosmetyki zawierające wspominane składniki, jednak dla uzyskania bardziej wyraźnych i trwałych efektów, zaleca się zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Ich duży wybór daje możliwość poradzenia sobie z każdym problemem, na który narażona jest skóra po sześćdziesiątym roku życia.