Jak pielęgnować skórę dłoni jesienią i zimą?

pielęgnacja skóry dłoni jesienią i zimą

19 lis Jak pielęgnować skórę dłoni jesienią i zimą?

Okres jesienno-zimowy jest dla delikatnego naskórka na dłoniach nie lada wyzwaniem, dlatego warto w tym czasie zatroszczyć się o swoje ręce jeszcze intensywniej. Skóra na dłoniach pozbawiona jest gruczołów łojowych w efekcie czego nie posiada warstwy chroniącej ją przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak wiatr, niska temperatura, promienie UV, na które stale jest narażona.

Zapobieganie

rękawiczkiJednym z najważniejszych aspektów, jeżeli chodzi o pielęgnację skóry dłoni, jest zapobieganie jej przesuszaniu. Dlatego warto podczas chłodnych dni założyć rękawiczki, aby zapobiec pękaniu naskórka w zderzeniu z niską temperaturą. Poza tym, należy zadbać o ochronę także podczas stosowania silnych detergentów w przeróżnych pracach domowych. Substancje zawarte w wielu płynach czyszczących często wywołują nadmierną suchość skóry. W tej sytuacji noszenie rękawic ochronnych będzie również bardzo dobrym rozwiązaniem. Co ciekawe, także mydła do mycia rąk często zawierają związki przyczyniające się do ich pierzchnięcia. Podczas zakupu takich produktów, dobrze jest przyjrzeć się dokładnie składowi – sprawdzić czy posiadają odpowiednie pH i czy zawierają olejki bądź ekstrakty nawilżające. Ze względu na to, że wilgoć jest kolejnym czynnikiem wpływającym negatywnie na nasze dłonie, trzeba starannie je wycierać po każdym ich kontakcie z wodą.

Pielęgnacja skóry dłoni

Obowiązkowym elementem codziennej pielęgnacji delikatnych dłoni jest stosowanie kremu do rąk z substancjami nawilżającymi. Na okres jesienno-zimowy szczególnie zbawienne okażą się te produkty, które posiadają w składzie właśnie ekstrakty roślinne bądź inne naturalne źródła nawilżenia. Warto zatem zaopatrzyć się w kremy zawierające aloes, olej z awokado, witamina E, rumianek, glicerynę, lanolinę, masło shea lub wyciąg z zielonej herbaty. Poza tym, zaleca się złuszczanie naskórka dłoni raz lub dwa razy w tygodniu. Nie powinno się robić tego peelingiem, którego używamy do twarzy, gdyż może on być zbyt szorstki dla niezwykle delikatnej skóry dłoni. Do eksfoliacji lepiej wykorzystać produkt drobnoziarnisty, posiadający kwas hialuronowy lub kolagen, substancje odpowiedzialne za nawilżenie oraz poprawę elastyczności skóry. Peeling pozwala na odżywienie oraz wygładzenie, dzięki usuwaniu martwych komórek naskórka i zdecydowanie poprawia mikrokrążenie. Obecnie oferuje się także szereg zabiegów, które intensywnie nawilżają nasze dłonie, likwidują przebarwienia oraz pozwalają cieszyć się ich młodym wyglądem. Jeżeli zatem domowe sposoby na radzenie sobie ze skutkami zimna, wiatru i wilgoci zawiodły – skorzystaj ze skutecznej pomocy odpowiednio wykwalifikowanych osób.

Dłonie są przecież naszą wizytówką – często jest to jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwracają uwagę nasi rozmówcy. Warto zatem, aby ta delikatna skóra była odpowiednio pielęgnowana w tak trudny dla niej okres, jakim są jesień oraz zima.