Intensywne nawilżenie suchej skóry po lecie

nawilżenie

17 paź Intensywne nawilżenie suchej skóry po lecie

Wygląda na to, że pani jesień zawitała do nas na dobre. Spadają pożółkłe liście, temperatura nieubłaganie spada. Doskonale wiesz, że to najwyższy czas na porządki w ogrodzie, przeorganizowanie szafy i zabezpieczenie domu przed zimą. Czy pomyślałaś również o swojej skórze? Okres jesienny to doskonały czas, aby przyjrzeć się bliżej kondycji swojej cery po lecie.

Po pierwsze nawilżenie

Słońce, wiatr i chlorowana woda to mieszanka, która z pewnością towarzyszyła Ci podczas wakacji. Niestety, mimo iż te czynniki świetnie wpływają na letnią zabawę, nie są tak łaskawe dla skóry twarzy. Promieniowanie słoneczne oraz silne nadmorskie podmuchy silnie wysuszają, zwłaszcza gdy zdarzyło Ci się zapomnieć o kremie z filtrem. Chlor w basenie może mocno podrażniać, zwłaszcza delikatny naskórek. Po udanym, letnim relaksie zapewnij odpoczynek także swojemu ciału. Po pierwsze przyjrzyj się cerze, czy jest tylko wysuszona, popękana, a może już się łuszczy i widać na niej przebarwienia? Nie czekaj! Czas zadbać o właściwy poziom nawilżenia.

Zdradliwe słońce

nawilżona twarzPromienie słoneczne negatywnie działają nie tylko na wierzchnią warstwę skóry. Nadmierna ekspozycja na działanie światła UV, może powodować uszkodzenie płaszcza hydrolipidowego, przez co z głębszych poziomów wyparowuje woda, pozostawiając bardzo suchą tkankę i pogłębione, bardziej widoczne zmarszczki. Chcąc zniwelować skutki kąpieli słonecznych, sięgaj po odpowiednie nawodnienie skóry. Używaj odpowiednich kremów, tylko nie tłustych! Cera może źle przyjąć takiego rodzaju preparaty, jeśli dotknęło ją nawet niewielkie poparzenie. Lepszym rozwiązaniem będą tu formuły lekkie, lecz przy tym silnie nawilżające. Dobrym wyborem będzie choćby sok z aloesu czy kwas hialuronowy. Innymi silnymi humektantami będą: mocznik, gliceryna, miód i kwas mlekowy. Szukaj ich w składach swoich kosmetyków.

Specjalistyczna pomoc

Jeśli po pielęgnacji domowej nadal czujesz wysuszenie, skóra jest ściągnięta, popękana i miejscami się łuszczy, czas wybrać się do specjalisty. Pamiętaj, że pielęgnacja domowa działa zwykle na najpłytsze warstwy skóry. Problem po okresie letnim może leżeć znacznie głębiej. W trakcie wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, zapytaj o zabieg mezoterapii. Polega ona na bezpośrednim wprowadzeniu substancji nawilżających w wysuszone, podrażnione miejsca. Jest to swoisty zastrzyk energii dla skóry twarzy i ciała. Dzięki dokładnym wytycznym specjalisty zostanie dobrana mieszanka, idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Efekt zobaczysz bardzo szybko, już samo nakłuwanie powoduje poprawę krążenia. Krew transportuje więcej hemoglobiny, skóra staje się mocniej odżywiona, a co za tym idzie wygląda zdrowiej. Po dostarczeniu odpowiednich składników Twoja cera z pewnością poczuje się lepiej i prędzej powróci do swojego odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Jesień – czas na działanie

Teraz już wiesz co robić gdy Twoja skóra woła o pomoc. Wszelkie kroki związane z mocniejszą pielęgnacją podejmij jesienią. Temperatury nie są jeszcze tak niskie, a słońce świeci zdecydowanie słabiej. Jesienna aura może nie sprzyja wszystkim aktywnościom, ale z pewnością tworzy rewelacyjne warunki dla wszelkich zabiegów. Poza tym pamiętaj, że zbliża się najtrudniejsza dla organizmu pora roku – zima. Przygotuj się do niej dobrze, odpowiednio nawilżona, zdrowa skóra tak łatwo nie podda się mroźnym śnieżnym miesiącom.