Fakty i mity na temat kwasu hialuronowego

kwashialuronowy

27 sty Fakty i mity na temat kwasu hialuronowego

Żegnajcie złudzenia, młodość nie jest wieczna, a nasza skóra sama nie oprze się upływowi czasu. Pomóc nam może współczesna medycyna, która niesie wiele rozwiązań, aby piękny i estetyczny wygląd zachować jak najdłużej. Jednym z częściej stosowanych zabiegów jest aplikacja kwasu hialuronowego w miejsce, które chcemy skorygować: bruzdy, zmarszczki, usta…

Pracując w klinice medycyny estetycznej zetknęliśmy się z kilkoma, powtarzającymi się obawami co do stosowania kwasu hialuronowego. Poniżej pragniemy się odnieść do tych najczęściej zgłaszanych przez naszych Klientów i Klientki.

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu preparatu bezpośrednio w miejsce, które chcemy skorygować – wypełnić zmarszczki, nawilżyć czy poprawić na przykład kontur ust. Produkty nowej generacji dają szeroki zakres możliwości i są przy tym bezpieczne dla zdrowia. Jednak często przed podjęciem ostatecznej decyzji o wizycie w gabinecie estetycznym pojawiają się obawy – czy cały proces będzie bolesny, jakie będą efekty i czy to na pewno jest właściwa metoda? Zamiast rezygnować z lepszego wyglądu, warto rozwiać wszelkie wątpliwości, konsultując się ze specjalistą.

BOLI – MIT

powiekszanieustIstnieje spora liczba Pań i Panów, którzy chętnie skorzystaliby z tej formy zabiegu, ale na widok igły ogarniają ich dreszcze przerażenia. Niesłusznie! Współczesna medycyna pozwala skutecznie zapobiegać bólowi. W RivendellClinic stosujemy kremy i maści znieczulające, a także znieczulenie stomatologiczne, aby każdy zabieg był maksymalnie komfortowy.

BĘDĘ MIAŁ/MIAŁA NIENATURALNE RYSY TWARZY, WYDĘTE USTA – MIT

Wielu z naszych Pacjentów obawia się efektu tzw. glonojada, czyli nadmiernie wielkich ust czy rysów twarzy świadczących o niedawnym odwiedzeniu kliniki medycyny estetycznej.

Prawidłowe podanie kwasu hialuronowego, właściwego dla danego obszaru skóry oraz właściwe podejście lekarza „lepiej podać mniej preparatu i podczas wizyty kontrolnej (za około 14 dni) ewentualnie dostrzyknąć odrobinę kwasu”, skutecznie zapobiegnie nienaturalnemu wyglądowi.

Po zabiegu – szczególnie po ostrzyknięciu ust skóra rzeczywiście jest obrzmiała i zaczerwieniona, ale te zmiany powinny zanikać już kolejnej dobie, a w ciągu kilku kolejnych dni ustąpić zupełnie.

KWAS HIALURONOWY UCZULA – MIT

Doniesienia naukowe potwierdzają, że kwas hialuronowy nie uczula, uczulać mogą zawarte w preparacie wypełniacze i czynniki sieciujące. Kwas hialuronowy to substancja fizjologiczna i biozgodna, więc bezpieczna. Chociaż dziś wiadomo, że uczulać może niemal wszystko, w przypadku kwasu hialuronowego ryzyko jest znikome. Jednakże w przypadku zgłoszenia przez Pacjenta alergii na konkretny składnik preparatu, lekarz wykonuje próbę uczuleniową.

Ponadto, w RivendellClinic stosujemy preparaty najwyższej jakości, w których czynniki alergizujące zredukowane są do minimum.kwashialuronowymity

EFEKTY SĄ WIDOCZNE JUŻ PO PIERWSZYM ZABIEGU – FAKT

Efekty aplikacji kwasu hialuronowego zazwyczaj są widoczne już po około 10–14 dniach i utrzymują się od jednego do nawet półtora roku! Zależy to od gęstości i jakości stosowanego preparatu.

Jeśli zmarszczki są głębokie, może być konieczne uzupełnienie i dostrzyknięcie preparatu.

Kwas hialuronowy ponadto rozkładając się w skórze pobudza produkcję naszego „wewnętrznego” kwasu hialuronowego. Dzięki temu zabiegi dają długofalowe korzyści, co potwierdza się na przykładzie naszych Pacjentów, u których kolejne zabiegi wykonujemy w coraz dłuższych odstępach czasu. Nawet po całkowitym zaprzestaniu korzystania z zabiegów estetycznych skóra będzie zawsze w lepszej kondycji niż przed zabiegami!