Domowe i skuteczne sposoby na oczyszczenie twarzy

Domowe sposoby na oczyszczenie twarzy

13 lut Domowe i skuteczne sposoby na oczyszczenie twarzy

Coraz częściej odchodzi się od kosmetyków dostępnych w internecie lub stacjonarnych drogeriach i pielęgnuję się cerę domowymi sposobami z naturalnych składników, które znajdziemy w naszej kuchni. Najbardziej znanymi domowymi receptami na zdrową cerę są m.in. miód z cukrem jako naturalny peeling czy maseczka oczyszczająca, której głównymi składnikami jest śmietana i sok z cytryny. Zobacz, jak zadbać o swoją skórę w domowym zaciszu.

Codzienne oczyszczanie twarzy

Podstawą codziennej pielęgnacji twarzy jest regularny demakijaż przed snem, przy zastosowaniu mleczka dostępnego w każdej drogerii lub jogurtu naturalnego, który tak samo dobrze oczyszcza skórę. Po oczyszczeniu cery należy przejść do etapu tonizacji, w tym wypadku można także użyć toniku dostępnego w sklepie z kosmetykami lub skorzystać z domowej receptury, która zawiera wodę destylowaną, łyżkę miodu oraz 15 ml soku z cytryny. Następnie, po dokładnym umyciu twarzy należy zastosować sprawdzony krem nawilżający i pozwolić mu się wchłonąć, ewentualnie przed jego nałożeniem można skorzystać z peelingów oferowanych przez firmy kosmetyczne.

Domowe sposoby na oczyszczenie twarzy

Oczyszczenie twarzyTak jak wcześniej zostało wspomniane zamiast markowych mleczek i toników do oczyszczenia twarzy można skorzystać z domowych receptur, które zawierają jogurt naturalny, pozwalający usunąć makijaż po całym dniu oraz miodu z cytryną jako alternatywę toniku dostępnego w drogerii. Innymi przykładami na oczyszczenie twarzy w domowym zaciszu jest miód z cukrem, który może się stać zamiennikiem dla peelingów w tubkach i paczkach zawierających (jak często obiecują producenci) cząsteczki oczyszczające cerę. Oprócz tego, jeśli w domowej kuchni znajduje się śmietana i cytryna to jesteśmy w stanie stworzyć alternatywę komercyjnych maseczek oczyszczających. Wystarczy wymieszać śmietanę oraz sok i gotowe. Jeśli cały czas cerę wytwarza nadmiar sebum olej kokosowy może bardzo szybko wyeliminować ten problem. Wystarczy, wmasować w skórę twarzy kilka jego kropel, cały zabieg zajmuje dosłownie pół minuty.

Jak przygotować się do zabiegu medycyny estetycznej?

Najlepszymi sposobami, aby przygotować się do zabiegu medycyny estetycznej są codzienna pielęgnacja skóry tak jak każdego innego dnia, stosując mleczka i toniki do demakijażu, kremy nawilżające oraz ewentualnie wykonanie peelingu lub maseczki oczyszczającej a także trzymanie zdrowej diety opierającej się na spożywaniu dużej ilości witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Kiedy nadchodzi dzień wizyty w gabinecie lekarza medycyny estetycznej należy przyjść z w pełni oczyszczoną twarzą żeby lekarz mógł obiektywnie określić stan naszej cery i ocenić czy zabieg zostanie wykonany.

Wieczorne oczyszczanie twarzy to jeden z najważniejszych elementów dnia, jeśli chcemy, aby cera wyglądała na zdrową i promienną. Oprócz trzymania zbilansowanej diety, istotne jest, aby ograniczyć korzystanie z gotowych produktów kosmetycznych w celu oczyszczenia skóry, a równocześnie zamienić je na domowe, pełne witamin i minerałów maseczki.