Dlaczego tak ważne jest oczyszczanie skóry?

oczyszczanie twarzy

01 cze Dlaczego tak ważne jest oczyszczanie skóry?

Niedawno w branży urodowej pojawił się gorący temat azjatyckiej pielęgnacji, choć nie wszystkie jej etapy są niezbędne to na szczególną uwagę zasługuje proces oczyszczania twarzy. Dlaczego tak ważne jest wprowadzenie go do pielęgnacji? Tego dowiesz się poniżej.

Dlaczego tak ważne jest oczyszczanie skóry?

Skóra nieustannie pracuje, pory rozszerzają się i kurczą w zależności od temperatury, stresu czy oddziaływania promieni słonecznych. Ponadto właśnie w naskórku znajdują się gruczoły łojowe i potowe, które odpowiadają za chłodzenie i natłuszczanie cery. Okres letni jest dla skóry niezwykle wymagający, ponieważ musi pracować na wysokich obrotach, ilość wydzielanych substancji zwiększa się i osiada na powierzchni tkanek. Bez odpowiedniego oczyszczania, pory zostają zapchane, a na powierzchni cery pojawiają się wypryski i podrażnienia. Oprócz tego, pozostała materia organiczna jest doskonałą pożywką dla bakterii, które są prawdziwą zmorą osób borykających się z problemami skórnymi jak np. trądzik. Natomiast podrażnienia grożą wszystkim posiadaczom cery atopowej i skłonnej do przesuszeń. Warto również wiedzieć, że zanieczyszczona, zapchana cera nie przyjmuje kosmetyków, przez co spada ich skuteczność. Dopiero oczyszczona skóra jest w stanie w pełni wchłonąć krem, serum lub tonik.

Etapowe oczyszczenie skóry

Koreańskie oczyszczanie skóry polega na włączeniu kilku etapów postępowania. Po pierwsze solidny i dokładny demakijaż. W tym celu możesz użyć zarówno olejku, jeśli masz bardzo suchą skórę, jak i płynów micelarnych. Pamiętaj jednak, aby przeznaczyć na zmywanie makijażu dłuższą chwilę i domyć nawet najbardziej oporny eyeliner. Po tym zabiegu, należy sięgnąć po ulubiony żel do mycia twarzy. Dla osób z wraMycie twarzyżliwą cerą poleca się wybór delikatnej pianki, która dodatkowo nie podrażni delikatnej cery. W trakcie mycia należy wykonywać masaż, skierowany od środka twarzy do zewnątrz, najlepiej robić to palcami, jednocześnie lekko masując. W ten sposób naczynia krwionośne będą pobudzone, a im lepsze krążenie, tym mniejsza szansa na zmarszczki w przyszłości. Po spłukaniu twarzy letnią wodą – istotne jest, aby nie była zbyt ciepła, ani zbyt zimna, bo może zamknąć lub szeroko otworzyć pory, należy odsączyć skórę ręcznikiem. Pamiętaj, aby nie trzeć zbyt mocno, jedynie lekko przykładać materiał do skóry. Cera po myciu jest wyjałowiona, aby przywrócić jej naturalne pH sięgnij po tonik, dedykowany dla Ciebie. Następnie chwyć za krem nawilżający i wklep w skórę, nie zapominaj o szyi i dekolcie. W celu jeszcze lepszego oczyszczenia skóry dwa razy w tygodniu warto przeprowadzić proces złuszczania. Usunie to martwy naskórek i sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać zdrowo i promiennie. Najlepiej sprawdzi się w tej roli peeling, jeżeli Twoja buzia jest sucha – wybierz produkt o działaniu enzymatycznym, jeśli mieszana lub tłusta – możesz sięgnąć po żel z drobinkami. W przypadku cer bardzo zanieczyszczonych lub trądzikowych, można raz w tygodniu zastosować maskę np. węglową, która dogłębnie oczyści pory z zebranego brudu. Alternatywą dla maski jest serum z kwasem, poleca się je jednak jedynie osobom z cerą mieszaną lub tłustą, dla suchych może być zbyt agresywne.

Jak oczyszczać twarz?

Proces oczyszczania skóry zależy od jej typu, niezależnie od stosowanych kosmetyków, należy kierować się opisanym wyżej schematem. Oprócz tego należy przestrzegać kilku sztywnych zasad:
1. nie trzyj skóry za mocno ręcznikiem, wystarczy lekko odsączyć
2. zawsze masuj skórę, aby pobudzić krążenie
3. przy demakijażu nie naciągaj skóry wokół oczu, przyłóż wacik z płynem i odczekaj, aż zacznie działać, inaczej przyspieszysz powstawanie zmarszczek

Odpowiednio dobrane kosmetyki i ich świadome używanie pomoże Ci osiągnąć efekt zdrowej i oczyszczonej skóry. Zachowanie cery w dobrej kondycji rzutuje na jej obecny wygląd i powstawanie zmarszczek w przyszłości, dlatego nigdy nie zaniedbuj etapów pielęgnacji swojej cery.