Dlaczego powinniśmy pić wodę z ogórkiem i cytryną?

Woda z cytryną

26 mar Dlaczego powinniśmy pić wodę z ogórkiem i cytryną?

Organizm każdego z nas potrzebuje codziennego oczyszczania, które poprawia funkcjonowanie wszystkich narządów, a jednocześnie poprawia samopoczucie. Ponadto, detoks na bazie warzyw i owoców zdecydowanie odżywia skórę, która staje się bardziej lśniąca. Dlaczego powinniśmy pić wodę z ogórkiem i cytryną?  

Dobroczynne właściwości cytryny i ogórka

Zarówno dietetycy, jak i kosmetolodzy podkreślają niezwykle pozytywny wpływ cytryny oraz ogórka na organizm. Pierwszy owoc wyróżnia się właściwościami przeciwnowotworowymi, o których decyduje obecność dużej ilości przeciwutleniaczy. Ponadto, cytryna jest również cennym źródłem witaminy C i B oraz magnezu, sodu i potasu. Jej spożywanie pozwala uzyskać efekty promiennej skóry, a równocześnie wspomaga procesy trawienne, ponieważ pobudza działanie wątroby, nerek i jelit. Podobnie jak cytryna, toksyny efektywnie usuwa ogórek, który co równie istotne świetnie gasi pragnienie oraz wspomaga proces odchudzania.    

Po co pić wodę z ogórkiem i cytryną?

Codzienne wypijanie wody z dodatkiem ogórka i cytryny pozwala cieszyć się lepszym nastrojem, zdrowiem oraz świetną kondycją skóry. W konsekwencji dogłębnego oczyszczenia organizmu stajemy się pobudzeni, a duża dawka energii zwiększa naszą produktywność. Napój najlepiej przyjmować na czczo tuż po przebudzeniu, umieszczając w przegotowanej wodzie nieobrane plasterki cytryny i ogórka. Aby uzyskać odpowiedni efekt, zaleca się odstawienie przygotowanego napoju na kilka godzin, a także podkreślenie jego smaku za pomocą listków świeżej mięty.     

Skuteczna regeneracja skóry od wewnątrz

Oprócz dbania o odpowiednie nawodnienie skóry oraz jej oczyszczanie domowymi sposobami, warto również co jakiś czas zdecydować się na skorzystanie z dobrodziejstw  kroplówek witaminowych skomponowanych przez specjalistów. Ich skład zostaje bowiem dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i zawiera moc mikroelementów, które dostarczają sił witalnych i intensywnie wzmacniają organizm. Spośród szeregu cennych składników odżywczych stanowiących podstawę kroplówek witaminowych należy wskazać przede wszystkim jod, magnez, cynk oraz elektrolity i witaminy z grupy B. Regenerujący zabieg medycyny estetycznej polegający na bezpośrednim wstrzyknięciu do krwi mieszanki odżywczych substancji jest polecany szczególnie osobom, które są bardzo aktywne fizycznie, prowadzą wyczerpujący tryb życia, marzą o szybkim przywróceniu blasku zmęczonej cerze, włosom oraz paznokciom. Kroplówki witaminowe dodatkowo przyczyniają się do poprawienia funkcjonowania układu immunologicznego, dzięki czemu przyspieszają okres rekonwalescencji osób zmagających się z nawracającymi infekcjami.     

Picie wody z cytryną i ogórkiem bez wątpienia pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu oraz jego oczyszczanie. Napój ten warto zatem dodać do swojej codziennej diety, aby usprawnić działanie układu trawiennego oraz poprawić swoje samopoczucie. Poza tym, kilka razy w roku, aby nadać skórze młodego wyglądu i intensywnie zregenerować ciało, zaleca się przyjmowanie odżywczych kroplówek witaminowych. Świetnym rozwiązaniem jest również skorzystanie z innych zabiegów medycyny estetycznej, na przykład mezoterapii, która pozwala uzyskać szybkie efekty w postaci dokładnego nawilżenia i rozświetlenia skóry.