Cała prawda o zmarszczkach mimicznych

zmarszczki

27 paź Cała prawda o zmarszczkach mimicznych

W ciągu dnia mięśnie twarzy kurczą się około 15 000 razy. Częste marszczenie czoła, unoszenie brwi, mrużenie oczu czy nawet śmianie się sprawia, że po pewnym czasie na twarzy pozostają drobne zagłębienia. Te mimowolne ruchy przyczyniają się do powstawania tak zwanych zmarszczek mimicznych. Jak powstają, jak im zapobiegać, a jeżeli już się pojawią – jak z nimi walczyć?

mimikaZmarszczki mimiczne, nazywane także dynamicznymi, pojawiają się w wyniku ruchów mimicznych twarzy prostopadle do kurczącego się mięśnia, podczas wyrażania różnego rodzaju emocji. Im więcej i dłużej się je wyraża, mruży oczy czy marszczy czoło tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się śladów nastroju. Nad tymi ruchami trudno zapanować, a ich efekty niektórzy zauważają już po 20 roku życia, a inni dopiero po trzydziestce. Duże znaczenie, jak szybko pojawią się pierwsze zmarszczki, ma też rodzaj skóry, jej grubość i ilość włókien kolagenowych. Osoby z cienką i suchą skórą jako pierwsze mogą zauważyć kurze łapki, czyli zmarszczki mimiczne wokół oczu, a następnie na czole, wokół ust oraz na szyi. Warto także podkreślić, że pierwsze zmarszczki mimiczne powstają także w wyniku częstego opalania na solarium czy w wyniku niezdrowej diety.

To kiedy pojawią się zmarszczki mimiczne w dużej mierze zależy od stanu skóry młodej osoby. Aby zapobiec ich powstawaniu należy odpowiednio dbać o skórę. Kurację przeciwzmarszczkową powinno się zacząć około 25 roku życia. Przede wszystkim młode kobiety powinny zainwestować w dobry krem z filtrem, który należy stosować nawet zimą. Promieniowanie słoneczne to główna przyczyna powstawania zmarszczek. W związku z tym nie wskazane jest także korzystanie z solarium. Warto także w młodym wieku skorzystać z oferty gabinetów kosmetycznych, gdzie kosmetyczka wykona zabieg głęboko nawilżający, który mocno odżywi cerę. Ponadto na kondycję skóry wpływa codzienna dieta. Dlatego tak ważne jest wypijanie dużej ilości wody mineralnej oraz jedzenie warzyw i owoców bogatych w witaminy. Odpowiednie nawodnienie organizmu sprawia, że skóra jest sprężysta i nawilżona.

zabiegNiestety mimo kontroli mimiki twarzy, stosowania kremów, korzystania z usług kosmetyczek i zdrowego trybu życia prędzej czy później pojawią się pierwsze zmarszczki mimiczne. Warto wtedy skorzystać z bardziej radykalnych metod u specjalistów z medycyny estetycznej. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego czy botoksu, takie jak mezoterapia skutecznie usuną wgłębienia na twarzy.

Wydawałoby się, że problem zmarszczek dotyka dopiero kobiety po 30 roku życia, jednak problem ten pojawia się również u młodych kobiet. Jako pierwsze na twarzy pojawiają się zmarszczki mimiczne, dlatego warto dbać o skórę twarzy, jej odpowiednie nawilżenie i pielęgnacja już od młodego wieku.