Wiosna pełna witamin – jak poprawić własne samopoczucie?

witaminy

27 mar Wiosna pełna witamin – jak poprawić własne samopoczucie?

Wiosna zapukała już do drzwi, aż chce się korzystać z pięknej pogody i szaleć na rolkach czy rowerze. Warto jednak pamiętać, że okres przesilenia wiosennego to czas, kiedy o organizm należy dbać ze szczególną troską, bardzo łatwo bowiem o przeziębienia i inne choroby spowodowane niedoborem witamin.

Jak radzić sobie z brakiem witamin?

Braki witaminowe najlepiej jest uzupełniać poprzez odpowiednią dietę. Na początku wiosny należy zrezygnować z potraw tłustych czy smażonych i zastąpić je daniami z dużą ilością warzyw i owoców. Trzeba także pamiętać o ziarnach, te można znaleźć w ciemnym pieczywie, otrębach czy płatkach owsianych. Kolejnym ważnym elementem są produkty mleczne, czyli jogurty, serki oraz maślanki. Niedobory witamin można uzupełniać także suplementami diety, aczkolwiek trzeba pamiętać, że nie sprawdzą się one u każdego. Dobrze zatem skorzystać z pięknej pogody i wyjść na spacer, bowiem świeże powietrze i duża ilość światła słonecznego wspomagają produkcję witaminy D. Istnieje także nowoczesny i, co warto podkreślić, bezpieczny sposób na szybkie uzupełnienie braków witamin, a mianowicie kroplówka witaminowa.

Komu podaje się kroplówkę witaminową?

Istnieje kilka rodzajów koktajli witaminowych podawanych za pomocą kroplówek dobieranych w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Poleca się zastosowanie tej metody leczenia w przypadku osób, które mają trudności z przyswajaniem witamin z pożywienia, bowiem jedna dawka to prawdziwy zastrzyk ważnych suplementów. Można również wybrać kurację oczyszczającą, która pozwoli na pozbycie się toksyn z organizmu, jak i przyspieszy proces odchudzania. Kroplówki witaminowe są także polecane sportowcom i osobom prowadzącym aktywny tryb życia, bowiem działają one odprężająco i przyspieszają regenerację organizmu.

Jak wygląda zabieg?

Większości osób wyraz “kroplówka” kojarzy się dość nieprzyjemnie. Warto jednak przełamać ten nieaktualny już stereotyp, bowiem przyjęcie kroplówki wcale nie jest boldawka witaminesne, a efekty są niesamowite! Przed zabiegiem prowadzona jest obowiązkowa konsultacja lekarska, która pozwala na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz dobranie odpowiedniego koktajlu witaminowego. Następnie wykonuje się badanie krwi, pomagające określić, czego brakuje organizmowi pacjenta, po czym podaje się mu odpowiednią, spersonalizowaną kroplówkę. Całość zabiegu, łącznie z konsultacją i badaniem krwi trwa około 60 minut, a efekty, takie jak lepsze samopoczucie są widoczne od razu.

Kroplówki witaminowe to nowość na polskim rynku, jednak rozwiązanie to zostało sprawdzone w innych krajach i ma wielu zwolenników. Na przykład w Japonii istnieją specjalne kawiarenki, gdzie w porze lunchu można sobie zafundować witaminowy koktajl i to nie tylko ten do picia. 😉 Warto pamiętać, że od czasu do czasu organizm potrzebuje prawdziwego zastrzyku witamin, dlatego więc dobrze zadbać o swój organizm, dostarczając mu to, czego potrzebuje, by mógł na co dzień odpowiednio funkcjonować.