Zadbaj o stopy na wakacje

Nadpotliwość stóp

11 cze Zadbaj o stopy na wakacje

Latem zawsze pokazujemy nieco więcej ciała, więc w tych najgorętszych miesiącach większość wkłada dużo wysiłku w to, aby dobrze się prezentować. Wiele z nas zapomina jednak o stopach i pozwala, by popękane, suche pięty psuły piękny efekt wywołany gładką skórą i piękną sylwetką. Jak przygotować je na wakacje?

Doprowadź swoje stopy do porządku

Pierwszym krokiem, jaki trzeba podjąć, by wydobyć piękno swoich stóp, jest pozbycie się martwego naskórka. Można to zrobić za pomocą specjalnych zabiegów u kosmetyczki, ale i zwykłe domowe metody sobie z tym poradzą. Jak usunąć zrogowaciały naskórek na piętach? Pierwszym przydatnym narzędziem będzie pumeks. Za pomocą tej naturalnej tarki można zetrzeć nieestetyczną skorupę i przygotować stopy do dalszych zabiegów. Mniej pracochłonnym, a równie skutecznym sposobem będzie wykorzystanie dobrego peelingu.

Domowa pielęgnacja stóp

Po takim przygotowaniu można zabrać się za pielęgnację stóp, czyli ich nawilżanie i pedicure. Oba te zabiegi przeprowadzane regularnie są gwarancją, że będziesz mogła z dumą spacerować w ulubionych sandałkach i nie wstydzić się swoich stóp na plaży. Wklepując krem można delikatnie je wymasować, co będzie nie tylko przyjemne, ale i korzystnie wpłynie na ich wygląd. Warto też raz na jakiś czas posmarować newralgiczne miejsca na noc i spać w bawełnianych skarpetkach, aby preparat mógł całkowicie wchłonąć się w skórę.

Zadbaj o stopy na wakacje

potliwość stópPrzed wakacjami warto trochę rozpieścić swoje stopy, w końcu latem są one najbardziej widoczne. Można na przykład zdecydować się na wizytę u kosmetyczki lub wybrany masaż. Warto też rozważyć zabieg leczenia nadpotliwości stóp, bo w okresie najwyższych temperatur problem z nadmiernym poceniem staje się szczególnie kłopotliwy. Towarzyszący tej dolegliwości nieprzyjemny zapach, który jest obecny niezależnie od jakości obuwia, szybkie rogowacenie skóry czy grzybica – latem jest to jeszcze bardziej krępujące. Zostawianie za sobą nieestetycznych śladów na podłodze też nie należy do przyjemnych rzeczy i jest szczególnie dotkliwe dla tych kobiet, które w okresie wakacyjnym po prostu lubią chodzić boso. Domowe sposoby, które zajmują wiele czasu, nie do końca radzą sobie z problemem nadpotliwości stóp, a pół godziny w klinice medycyny estetycznej wystarczy, by nie myśleć o tym przez cały rok.

Stopy codziennie wykonują dużo pracy i często widać po nich, że są zmęczone. Dla wielu oznacza to konieczność pożegnania się z ulubionymi sandałkami czy japonkami. Wcale jednak nie musi tak być. Jeśli zastosujesz się do powyższych porad, przez całe lato będziesz mogła cieszyć się ślicznymi, zadbanymi stopami.