Zabiegi medycyny estetycznej – czy można wykonywać je zimą?

zabiegi zimą

11 gru Zabiegi medycyny estetycznej – czy można wykonywać je zimą?

Niewiele osób o tym wie, ale zima to wręcz idealny czas ku temu, aby wykonać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dlaczego ta pora jest taka dobra i na co dokładnie warto się zdecydować?

Likwidacja znamion i przebarwień

Zima to dobry czas, aby zająć się redukcją przebarwień. Poleca się do tego na przykład zabieg Dermamelan. Polega on na dokładnym oczyszczeniu skóry i nałożeniu specjalnej maseczki na około 6-8 godzin. Później, aby dopełnić terapii trzeba stosować specjalny do tego krem. Zimą promieniowanie UV jest dużo mniejsze, nie ma obaw, że znów pojawią się piegi, czy skóra będzie wysuszona. Właśnie dlatego wtedy warto zdecydować się również na usunięcie znamion skórnych, będących efektem niedoboru bądź nadmiaru jednego ze składników tkankowych. Zabiegi wykonywane laserem najlepiej jest przeprowadzać przy niskim nasłonecznieniu i chronić przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV.

Wygładzanie zmarszczek

Jeśli ktoś decyduje się na lifting za pomocą lasera, powinien zrobić to zimą – wówczas promienie słoneczne i suche powietrze nie będą dodatkowo podrażniać skóry. Alternatywą jest wygładzanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego – to bezpieczny zabieg, który można wykonywać przez cały rok. Substancję wprowadza się pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły, a pierwsze efekty są widoczne od razu.

Mezoterapia

Jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest mezoterapia. Ma ona na celu dostarczenie skórze właściwych substancji odżywczych, leczniczych i regenerujących. Całość polega na ostrzykiwaniu miejsc zabiegowych odpowiednimi preparatami. Samo nakłuwanie stymuluje skórę do odnowy, ale również czasowo ją podrażnia. Aby dodatkowo nie obciążać skóry, najlepiej jest zabieg wykonać zimą, kiedy cera nie będzie narażona na działanie suchego powietrza i słońca.

Redukcja cellulitu

Gdy do sezonu bikini pozostało jeszcze sporo czasu, można na spokojnie pomyśleć o redukcji cellulitu. Jedną z najskuteczniejszych metod jest mezoterapia Cellucare. Jeśli zdecydujesz się na ten zabieg zimą, możesz być pewna, że ślady po nakłuciach igłami znikną do lata, a Ty będziesz mogła zachwycać idealnie gładką skórą bez śladu szpecącego cellulitu.

Zima jest doskonałym czasem na wykonywanie różnego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej. Nie narazisz skóry na nadmierne promieniowanie UV czy wysuszenie, a do lata będziesz cieszyć się idealną gładkością.