U kogo pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe?

bruzdy nosowo-wargowe

25 lip U kogo pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe?

Zmarszczki i bruzdy to coś, co szpeci ludzką skórę. Niektóre osoby są bardziej narażone na ich powstawanie. U kogo więc najczęściej pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe?

Co to są bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe to anatomiczne struktury twarzy, które przebiegają od skrzydełek nosa aż po kąciki ust i są widoczne zwłaszcza podczas uśmiechania się. Najczęściej ich wyraźne zarysowanie jest związane z wiekiem, wówczas towarzyszy temu także powstawanie innych zmarszczek mimicznych.

Słabe nawilżenie skóry

Wszystkie zmarszczki, w tym także bruzdy nosowo-wargowe mogą powstawać na skutek słabego nawilżenia. Wiotka skóra jest jednocześnie mniej elastyczna, przez co łatwiej ulega różnego rodzaju deformacjom. Dlatego osoby z cerą suchą, mające słabą pracę gruczołów łojowych, są bardziej narażone na powstawanie bruzd. Rozwiązaniem może być stosowanie silnie nawilżających kosmetyków oraz picie dużych ilości wody.

Gwałtowna utrata wagi

Jeśli ktoś gwałtownie schudnie, na przykład na skutek przebytej choroby lub stosowanej diety, musi liczyć się z tym, że zmianie ulegnie nie tylko jego ciało, lecz także twarz. Zanik tkanki tłuszczowej prowadzi do wyostrzenia się rysów, na skutek tego bruzda nosowo-wargowa staje się bardziej wyraźna, a skóra traci swoją jędrność oraz napięcie. Dobrym sposobem na odwrócenie tego procesu będzie zastosowanie wypełniaczy, na przykład kwasu hialuronowego.

Proces starzenia się skóry

Proces starzenia się skóry dotyka wszystkich po dwudziestym piątym roku życia. Polega to na tym, że kolagen, odpowiedzialny za utrzymanie elastyczności oraz odpowiedniego napięcia skóry, po prostu przestaje się namnażać i naturalna odbudowa nie jest możliwa. Skóra wówczas wiotczeje, dzięki czemu bruzdy mogą powstawać z łatwością.

Naturalna mimika

Jedną z przyczyn pogłębiania się bruzd nosowo-wargowych są także naturalne uwarunkowania związane z mimiką twarzy. Mogą one powodować, że nawet u dwudziestoletniej kobiety pojawią się głębokie zmarszczki. Sposobem na ich likwidację może być regularne stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych albo poddanie się bezoperacyjnemu liftingowi, na przykład dzięki Niciom Silhouette.

Jak widać przyczyn powstawania bruzd-nosowo wargowych jest kilka. Można im przeciwdziałać, odpowiednio dbając o swoją skórę lub odwrócić ich efekty poprzez stosowanie zabiegów medycyny estetycznej.