TOP 5 zabiegów odmładzających

glowna

31 sie TOP 5 zabiegów odmładzających

Starzenie się skóry u każdego człowieka przebiega w inny sposób, mimo to da się wyszczególnić kilka problemów urodowych, które prędzej czy później zauważają w swoim wyglądzie wszyscy. Pojawiają się zmarszczki, nieuniknione jest także blednięcie i zwężanie się ust, starzenie dłoni czy wiotczenie skóry prowadzące do jej opadania. Na szczęście można temu w prosty i szybki sposób zaradzić, decydując się na jeden z najpopularniejszych i tym samym najskuteczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Nici liftingujące

Nazywane są liftingiem bez użycia skalpela – to nowatorska metoda przywracająca skórze sprężystość w mało inwazyjny sposób. Nici wyposażone w specjalne haczyki wprowadza się w tkankę podskórną. Otwierają się one tuż po aplikacji wzmagając proces wytwarzania kolagenu i kwasu hialuronowego. Od razu po zabiegu widoczny jest efekt naprężenia skóry, a po pewnym czasie procesy stymulowane przez nici uwidocznią kolejne rezultaty liftingu. Mimo że to dość nowa metoda, lekarze uznają ją za całkowicie bezpieczną, ponieważ tego rodzaju nici od dawna stosowano w medycynie do szycia ran. Mimo że rozpuszczają się w tkance już po 8-12 miesiącach, efekty zabiegu utrzymują się do kilku lat.

Kwas hialuronowy

kwasNiesłabnącą popularnością w medycynie estetycznej cieszy się zabieg wprowadzania w skórę kwasu hialuronowego. To substancja naturalnie występująca w organizmie, której ilość z wiekiem maleje. Jej głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra jest właściwie nawilżona, a przez to bardziej jędrna. Kwas hialuronowy nie tylko usuwa zmarszczki, ale również wypełnia miejsca pozbawione tkanki tłuszczowej, dolinę łez czy bruzdy nosowo-wargowe. Jest też wykorzystywany do poprawienia wyglądu ust, które z wiekiem bledną, robią się cieńsze, a ich kontur ulega zatarciu.

Wolumetria

Twarz z wiekiem traci tkankę tłuszczową i zyskuje ostrzejsze rysy. Ponadto pozostały tłuszcz przemieszcza się ku dołowi tworząc popularne tzw. “chomiczki” – na te procesy doskonale zadziała wolumetria twarzy. Nie bez przyczyny nazywa się ją inaczej modelowaniem – dzięki wypełniaczom na bazie kwasu hialuronowego, można poprawić zarówno owal twarzy, jak i skorygować nos czy kości policzkowe. Preparaty wykorzystywane do wolumetrii charakteryzują się dużą elastycznością pozwalającą na ich modelowanie, a dodatkowo zapewnia długotrwałe efekty – substancje najnowszej generacji utrzymują się nawet do 18 miesięcy!

Odmładzanie dłoni

Częścią ciała, w przypadku której najczęściej zaobserwować można pierwsze oznaki starzenia, są dłonie – narażone na częsty kontakt z wodą, detergentami, pracę fizyczną, w pewnym momencie zaczynają wyglądać nieestetycznie. Zbyt widoczne żyły, przebarwienia i zmarszczki mogą ujawnić się już po 30. roku życia, a zwykłe kremy niestety nie są w stanie poradzić sobie z takimi problemami. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła skuteczne rozwiązanie przywracające dłoniom młody wygląd. Dzięki specjalnym preparatom opierającym się na kwasie hialuronowym i witaminach, stają się bardziej nawilżone, sprężyste i gładkie. Skóra na nich pogrubia się ukrywając zbyt wydatne żyły, a przywrócenie jej napięcia sprawia, że aż przez 6 miesięcy można znów traktować dłonie jako atrybut piękna.

Botoks

botoksBotoks ma szerokie zastosowanie, ponieważ doskonale redukuje procesy starzenia. Jego działanie polega na blokowaniu impulsów nerwowych, co powoduje brak aktywności określonego mięśnia. Dzięki temu na okres 6 miesięcy można zapomnieć o zmarszczkach, przy czym należy zdawać sobie sprawę, że ta metoda działa tylko na zmarszczki mimiczne. Dlatego polecana jest również osobom młodym, które zaczynają zauważać pojawienie się pierwszych niedoskonałości – wtedy botoks zadziała też jako środek prewencyjny powodujący mniejszą ruchliwość mięśnia, a w konsekwencji zapobiegnie pogłębianiu się zmarszczek.

Upływającego czasu nie da się zatrzymać, jednak konsekwencje tego procesu mogą zostać zniwelowane dzięki nowoczesnym rozwiązaniom medycznym. Niedoskonałości urodowe nie muszą być powodem spadku samooceny, gdyż wymienione zabiegi świetnie sobie z nimi poradzą. Ważne jest, że ich efekty są widoczne niemal od razu, a utrzymują się przez okres kilku miesięcy do nawet kilku lat – dlatego właśnie poleca się wizytę w gabinecie medycyny estetycznej wszystkim osobom, które chcą zapomnieć o upływie czasu.