Szybki sposób na zredukowanie nadpotliwości dłoni

Nadpotliwość dłoni

11 cze Szybki sposób na zredukowanie nadpotliwości dłoni

Nadpotliwość dłoni to problem, który dotyczy wielu kobiet. Spocone dłonie nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale i utrudniają codzienne funkcjonowanie podczas pracy oraz w kontakcie z innymi ludźmi. Istnieje wiele przyczyn, z których wynika ta dolegliwość. Na szczęście można ją leczyć, a często zdarza się tak, że redukcję nadpotliwości dłoni może zagwarantować dobrze przeprowadzony zabieg w klinice medycyny estetycznej.

Spocone dłonie – jakie są tego przyczyny?

Przyczyny nadmiernej potliwości bywają różne, do jednej z najczęstszych należą problemy z układem nerwowym. Ta skłonność często uwarunkowana jest przez genetykę. Pierwsze oznaki nadmiernej potliwości dłoni rozpoznawane są w dzieciństwie oraz okresie dojrzewania – jest to kwestia indywidualna. Co ważne, pocenie się najczęściej występuje w sytuacjach wzmożonego stresu oraz pojawia się napadowo. Dla osób zmagających się z tym problemem, niezależnie od wieku, stanowi to powód ogromnego wstydu i dyskomfortu, co znacznie utrudnia relacje międzyludzkie. Nadmierna potliwość dłoni nie wynika jedynie z dysfunkcji układu nerwowego, może być również efektem chorób wywołanych przez nieprawidłowości hormonalne, leki przeciwdepresyjne czy infekcje.

Domowe sposoby na nadmierną potliwość

Jeżeli pocenie się dłoni wynika jedynie z tymczasowych sytuacji stresowych, można próbować zaradzić problemowi za pomocą doraźnych, domowych sposobów, które czasami okazują się skuteczne. Polegają one na wykorzystaniu naturalnych metod, możliwych do zastosowania przez każdego. Wśród nich znajduje się picie naparu z szałwii, która działa przeciwbakteryjnie oraz redukuje nadmierną potliwość nie tylko z dłoni, ale powierzchni skóry całego ciała. Jeżeli danej osobie smak tego zioła nie przypadnie do gustu, można jako alternatywę zastosować przemywanie rąk naparem – wtedy zadziałamy od zewnątrz. Można również naturalnymi sposobami detoksykować organizm. W tym przypadku zadziała spożywanie octu jabłkowego, czy kąpiele parowe.

Zabieg w klinice medycyny estetycznej

Emocje, dieta, wysiłek fizyczny i codzienna gonitwa – tak przedstawia się styl życia większości z nas i nie tak łatwo go zmienić. Na szczęście istnieje zabieg redukujący nadmierną potliwość dłoni, a jego efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Polega na wykonaniu zastrzyku w miejscu narażonym na wydzielanie potu. Dzięki temu do organizmu dostaje się preparat hamujący pracę gruczołów potowych. Cały zabieg trwa bardzo krótko, bo zaledwie pół godziny, a najlepsze kliniki mają w ofercie znieczulenie miejscowe z myślą o pacjentach wrażliwych na ukłucia. Istnieje kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, a wśród nich choroby autoimmunologiczne, ciąża i okres karmienia, nowotwory, cukrzyca czy zaburzenia krzepnięcia krwi.

Jak widać przyczyny występowania problemu nadpotliwości dłoni są rozmaite. Od zmian hormonalnych po reakcje emocjonalne organizmu. Na szczęście problem ten można rozwiązać dzięki znalezieniu jego przyczyny i dobraniu odpowiednich środków zaradczych jak na przykład zabieg w klinice, specjalistyczne leczenie czy zastosowanie doraźnych, domowych sposobów na zredukowanie potliwości dłoni.