Suche dłonie problemem wielu kobiet – jak o nie dbać?

27 paź Suche dłonie problemem wielu kobiet – jak o nie dbać?

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety, co skłania do stwierdzenia, że właśnie o tę część ciała powinny szczególnie dbać. Niestety, niewiele jest osób, które cieszą się idealną kondycją skóry rąk. Najczęściej występującym problemem jest wysuszenie, prowadzące do dyskomfortu oraz zauważalnego pogorszenia wyglądu.

Co wysusza nasze dłonie?

Czynników o negatywnym wpływie na poziom nawilżenia można by wymieniać bezliku. Mogą być one zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Do pierwszej grupy należy między innymi kontakt z drażniącymi detergentami. W oczywisty sposób zagrożone są wszystkie pracownice zakładów związanych z przetwórstwem chemicznym, ale nawet zwykłe mycie naczyń, polerowanie szyb, ręczne pranie, czy też zbyt częste używanie mydła może mieć przykre skutki. Regenerację utrudniają ponadto warunki atmosferyczne, a przede wszystkim mróz. Tak samo lub nawet bardziej groźne dla naskórka bywa to, co znajduje się pod nim. Suchość powoduje niewystarczająca ilość witamin i minerałów, jak również po prostu naturalny proces starzenia się.

Codzienna pielęgnacja

kremWszyscy wiedzą, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, więc trudno ukryć, że podstawową metodą na przesuszone dłonie powinno być ograniczenie do minimum wpływu wymienionych powyżej przyczyn. W chłodne dni, ani podczas sprzątania domu, nie można zapomnieć o rękawiczkach. Warto również chronić skórę za pomocą kremu z filtrem przeciw promieniowaniu UV, by spowolnić fotostarzenie. Jeżeli to nie wystarcza, dobrze jest poświęcić większą uwagę codziennej pielęgnacji. Powinno się zmienić tradycyjne mydło na specjalistyczny żel myjący, a raz dziennie lub częściej, w zależności od potrzeby, stosować natłuszczający krem. Nie zaszkodzi również cotygodniowy peeling. Preparat złuszczający można kupić w aptece lub wykonać go samodzielnie, na przykład z kawy lub cukru. Na złagodzenie pieczenia pomaga z kolei moczenie dłoni w ciepłej wodzie z oliwą lub w rozmoczonym siemieniu lnianym.

W poważniejszych przypadkach

Kobiety, które tylko od czasu do czasu odczuwają suchość skóry dłoni, mają dużą szansę na poprawę sytuacji dzięki stosowaniu podstawowych, domowych metod. Bywa jednak, że problem nie tylko nie znika pomimo starannej pielęgnacji lub wręcz wciąż się pogłębia. Coraz popularniejszym rozwiązaniem w takich przypadkach jest prosty zabieg medycyny estetycznej. W ciągu zaledwie 15 minut pod naskórek wprowadza się za pomocą igły odżywczy preparat, który wchłania się, pozostawiając efekt doskonałego nawilżenia, a ponadto wygładzenia zmarszczek i widocznego ujędrnienia. To sprawdzony sposób na przywrócenie dłoni do młodzieńczego, zdrowego wyglądu.

Bez względu na to, czy z suchością wygra się za pomocą regularnej pielęgnacji, czy też zabiegu, można zyskać bardzo wiele. Ręce staną się przyjemne w dotyku i atrakcyjne, a przy tym zniknie nieprzyjemne uczucie pieczenia. Taką “wizytówkę” chciałby mieć chyba każdy.