Poznaj sekrety kolagenu

glowna

28 lut Poznaj sekrety kolagenu

Kolagen naturalny to substancja stanowiąca ok. 30% ludzkiego białka, odpowiedzialna za gładkość i sprężystość ludzkiej skóry, a co za tym idzie – za jej młody wygląd. Zdolność regeneracji kolagenu traci się wraz z wiekiem. To dlatego powstają zmarszczki – coś, czego kobiety chcą za wszelką cenę uniknąć. Jak zatem przeciwdziałać starzeniu się skóry?

Przyczyny utraty kolagenu naturalnego

zmarszczkiSkóra przestaje wytwarzać kolagen już około 20-25 roku życia. U niektórych jego brak jest widoczny szybciej, u innych później, lecz jest to jednak proces nieunikniony. Oprócz naturalnego starzenia się skóry, są także inne przyczyny utraty kolagenu. Jeśli uprawiasz sport, zwłaszcza wyczynowy, powinnaś szczególnie zatroszczyć się o poziom kolagenu w Twoim organizmie. Zwyrodnienia stawów, problemy z kośćmi są kolejnym powodem jego utraty. Należy szczególnie pamiętać o tym, aby dbać o siebie zwłaszcza w okresie przeziębień, bowiem osłabiona odporność sprawia, że wszelkie toksyny mają ułatwioną drogę wnikania do naszego ciała.

Skutki utraty kolagenu naturalnego

Jednym z nich jest obniżenie poziomu wody w organizmie, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek mimicznych i głębokich. Widoczna jest suchość skóry i jej przebarwienia, ukazują się także tak zwane “pajączki”, żylaki oraz cellulit. Oprócz tego trzeba się zmagać z uporczywym matowieniem włosów i paznokci, czy przykurczem sylwetki.

Przeciwdziałanie utracie kolagenu naturalnego

Po pierwsze bardzo ważna jest odpowiednia dieta – niestety wiele osób o tym zapomina. Brak kolagenu jest możliwy do uzupełnienia na przykład poprzez jedzenie galaretek, szczególnie tych z nóżek wieprzowych, podrobów, czy też ryb w galarecie. Dobrym sposobem jest także stosowanie suplementów diety, biorących udział w syntezie kolagenu. Starzenie się skóry jest jednak nieuniknione i czeka każdego – prędzej czy później. Co można wtedy zrobić? Dobrze jest pomyśleć o zabiegu medycyny estetycznej, który pomoże na dłuższy czas pożegnać problem.

Nici First Lift BARB 4D

pierwszaWiele osób boi się zabiegów ze względu na ból i ewentualne powikłania. Właśnie dlatego Nici First Lift BARB 4D są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego. To zabieg o minimalnej inwazji, odbywający się przy miejscowym znieczuleniu, a co za tym idzie, jest bezbolesny. Trwa około godziny, a jego efekty utrzymują się nawet do dwóch lat.

Starzenie się skóry to naturalny proces, można go jednak spowolnić. Pamiętaj, że skórę masz tylko jedną i to od Ciebie zależy, jak o nią zadbasz. Nie pozwól, by zestarzała się zbyt szybko!