Pożegnaj się ze zmarszczkami wokół nosa

zmarszczki na nosie

21 gru Pożegnaj się ze zmarszczkami wokół nosa

Zmarszczki wokół mięśni mimicznych pojawiają się jako jedne z pierwszych na ludzkim ciele. Dzieje się tak za sprawą kilku czynników: nieustannej pracy tych włókien, spadku elastyczności i poziomu nawodnienia, głównie przez ubywanie kwasu hialuronowego. Jeśli zsumujesz te elementy i dodasz do nich problematyczną, trudną w pielęgnacji skórę suchą, szybko okaże się, że zmarszczki mogą pojawić się nawet w wieku trzydziestu lat!

Kwas hialuronowy a nos

Skóra potrzebuje kwasu hialuronowego, a w pewnym wieku znacząco spada jego poziom, skutkuje to niewystarczającym wiązaniem wody w tkankach, a co za tym idzie, utratą sprężystości i elastyczności. Te ubytki oraz działanie grawitacji sprawiają, że okolice wokół nosa i ust wiotczeją, opadają i już nie powracają do poprzedniego kształtu, oczywiście jest to proces wieloletni, jednak w przypadku zwłaszcza suchej skóry, szybko zauważalny. Uzupełnienie poziomu kwasu hialuronowego jest polecane wszystkim, którzy mają już widoczne bruzdy, odczuwają dyskomfort psychiczny z nimi związany i chcą poczuć się młodziej oraz pewniej. Nos to niezwykle ważny element twarzy, pomijając jego naturalne funkcje w procesie oddechowym, jest istotnym fragmentem estetycznym. Pomarszczony i zdeformowany potrafi znacznie postarzyć. Dodatkowo jego centralne położenie sprawia, że nawet jeśli inne miejsca są zadbane i wypielęgnowane, nos zawsze przyciągnie największą uwagę oczu. Należy także pamiętać, że zmarszczki wokół mięśni mimicznych negatywnie wpływają na jakość i trwałość makijażu, rozwiązaniem jest naturalny humektant. Występuje on pierwotnie w tkankach skórnych, wypełniając je syntezuje wodę, która nie ucieka z nich, wypełniając wolne przestrzenie i wyrównując jej powierzchnię. Dodatkowo nawilża, a także uelastycznia komórki od wewnąnostrz, czego efekty zauważalne są gołym okiem. Niestety w pewnym wieku jego poziom w organizmie drastycznie spada, wówczas dobrym rozwiązaniem jest podanie go w formie krystalicznego żelu w miejsca wymagające specjalnego nawodnienia i wygładzenia. Kwas hialuronowy podaje się po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym, następnie lekarz wprowadza małą igłę precyzyjnie w okolice twarzy, które mają zostać zregenerowane. Efekty zauważalne są już w chwili wstrzyknięcia całej porcji preparatu! Po tej czynności wykonuje się delikatny masaż twarzy, by równomiernie rozłożyć podany środek i voila. Kilka lat odjęte w zaledwie pół godziny, do tego zupełnie bezinwazyjnie, bez sztucznych substancji.

Dla kogo?

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego poleca się wszystkim, chcącym uzyskać natychmiastowe efekty, przy zastosowaniu naturalnych składników. Szczególną uwagę powinni zwrócić na niego pacjenci borykający się ze zmarszczkami bezpośrednimi wokół nosa oraz fałdami nosowo – wargowymi. Wypełniacz na bazie kwasu najlepiej sprawdzi się w tych miejscach, ponieważ jest bardzo plastyczny i doskonale dopasuje się do mięśni szczególnie często zmieniających swój kształt. Dodatkowo warto wspomnieć, że efekt jaki uzyskuje się po jego zastosowaniu utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy, a po tym czasie ulega całkowitej biodegradacji,  nie uszkadzając tkanek wewnątrz ciała.

Jeżeli zdecydujesz się na użycie kwasu hialuronowego na swojej twarzy pamiętaj, by przez miesiąc używać kremów z wysokim filtrem, nawet w okresie jesienno-zimowym! Efekty utrzymają się wówczas jeszcze dłużej, a Ty będziesz cieszyć się piękną, promienną cerą i wymarzonym nosem.