Powakacyjne nieestetyczne niespodzianki na skórze

Skóra po wakacjach

13 wrz Powakacyjne nieestetyczne niespodzianki na skórze

Okres wakacji powoli dobiega końca, podobnie jak gorąca, letnia aura. Po powrocie z urlopu czujemy się wypoczęci i gotowi do podejmowania nowych, życiowych wyzwań. Często jednak nasze dobre samopoczucie nie łączy się z estetycznym wyglądem skóry. W jaki sposób poradzić sobie z przykrymi konsekwencjami niewłaściwej pielęgnacji cery podczas wakacji?

Urlop dla skóry poza kontrolą

Morze, plaża i… słońce. Ten sielski krajobraz, przepełniony wakacyjną atmosferą niejednokrotnie usypia naszą czujność. Oderwani od codziennej rzeczywistości zapominamy o obowiązkach dotyczących pielęgnacji skóry. Jakie grzechy względem naszej cery popełniamy najczęściej? Przede wszystkim bagatelizujemy kwestię właściwej ochrony całego ciała przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Stosowanie kremów o zbyt niskim współczynniku SPF powoduje, że skóra jest narażona na niebezpieczne dla zdrowia poparzenia. Ponadto, pomimo gwarantowanej przez producentów wodoodporności powinniśmy smarować się kremem z filtrem po każdej kąpieli w morzu, o czym z reguły zapominamy. Nie zdajemy sobie także sprawy z tego, że zawarta w morskiej wodzie sól osadza się na skórze i niespłukana może powodować silne podrażnienia, a nawet alergie. Sprzyja również niekorzystnemu przesuszaniu się skóry, szczególnie w czasie długich kąpieli.

Twarzą w twarz z powakacyjnymi problemami cery

Po powrocie z urlopu stajemy przed lustrem i zauważamy, że nasza skóra jest w opłakanym stanie. Spośród najbardziej popularnych dolegliwości skórnych spowodowanych niewłaściwą ochroną przed słońcem wymienia się przebarwienia, odwodnienie, a także rozszerzone lub popękane naczynka. Zbyt duża ekspozycja na słońcu przyczynia się również do osłabienia ogólnej kondycji skóry, przez co staje się ona mniej elastyczna i bardziej podatna na uszkodzenia. Aby znowu cieszyć się piękną, a co równie ważne zdrowo wyglądającą skórą, należy działać szybko i efektywnie. Najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy zaproponują kurację dopasowaną do naszych potrzeb.

Akcja regeneracja

cera po lecieJeśli chcemy, aby nasza skóra odzyskała dawny blask, warto zdecydować się na odpowiednie i sprawdzone zabiegi. W pozbyciu się nieestetycznych przebarwień, takich jak te powstałe w wyniku nieprawidłowego opalania świetnie sprawdzi się kuracja z zastosowaniem Dermamelanu. Ten sprawdzony przez rzesze pacjentek preparat pozwala osiągnąć zadowalające efekty dzięki dwuetapowemu zabiegowi. Po jego zakończeniu (po 30 – 60 dniach) przebarwienia znikają na zawsze, a skóra staje się bardziej gładka. Dodatkowo, jako powakacyjny SOS dla skóry warto wybrać rewitalizującą mezoterapię. Polega ona głównie na nawilżeniu oraz rozświetleniu suchej cery. W zależności od potrzeb skóry, poszczególne miejsca zostają ostrzykiwane specjalnymi substancjami, które odmładzają i biorewitalizują naskórek, a także ujędrniają wybrane partie ciała. W celu poprawienia ogólnego wyglądu naszej skóry przydadzą się także odżywcze kroplówki witaminowe. To niezwykle prosty oraz bezpieczny sposób zarówno na wzmocnienie napięcia skóry, jak i przywrócenie doskonałej kondycji włosów i paznokci.

Powakacyjne, nieestetyczne niespodzianki na skórze to problem wielu kobiet. Najważniejsze jest szybkie podjęcie decyzji o leczeniu i intensywnej pielęgnacji. Aby pozbyć się niechcianych pamiątek po urlopie, najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy odpowiednio dopasują zabiegi rewitalizujące wygląd oraz kondycję nie tylko naszej cery, lecz także całego organizmu.