Popularne kosmetyki kontra medycyna estetyczna

kremy

23 lut Popularne kosmetyki kontra medycyna estetyczna

Obecnie, zarówno w drogeriach, jak i aptekach, znajdziesz wiele propozycji preparatów o zróżnicowanym działaniu, które pomogą Twojej skórze w walce z suchością, zmarszczkami czy cieniami pod oczami. Pytanie jakie należy zadać sobie przed wyborem produktu do swojej cery brzmi następująco: czy to naprawdę zadziała?

Na ratunek starzejącej się cerze

Na pewno często widujesz reklamy świetnych kremów przeciwzmarszczkowych, w których kobieta przed używaniem preparatu ma widoczne, głębokie zmarszczki, natomiast po jego zastosowaniu prezentuje się o kilka lat młodziej. Czy to możliwe? Niestety nie, taka manipulacja ma na celu silnie oddziaływanie na psychikę konsumentów i wyobrażenie o uzyskanych efektach kuracji. Badania Warentest wykazały, że bez względu na to, czy środek kosztuje 10 czy 400 złotych, nie jest w stanie usunąć już istniejących zmian na twarzy, może jedynie wpłynąć na nawilżenie i rozświetlenie skóry, co wizualnie zmniejsza widoczność zmian. Częstymi komponentami pojawiającymi się w składach, tego typu kosmetyków są: kolagen i kwas hialuronowy. Pierwszy z nich, jak potwierdzają badania, nie wnosi do codziennej pielęgnacji skóry zbyt wiele, ponieważ organizm nie jest w stanie przyswajać go w ten sposób. Jedynym jego źródłem jest pożywienie. Drugi, znany hydrolat zazwyczaj występuje w minimalnym stężeniu, co nie pozwala na dostateczne nawilżenie cery. Dla osób chcących poprawić wygląd swojego ciała i nieco się odmłodzić znacznie bardziej polecane są zabiegi dostępne w profesjonalnych gabinetach. Najlepsze rezultaty uzyska się za sprawą bezpośredniego działania na konkretne, pofałdowane miejsca odpowiednią formą kwasu hialuronowego, zadziała on wówczas jak naturalny wypełniacz i naprawdę wygładzi skórę.

Witaminy i minerały

zabiegiWiele firm kosmetycznych ma w swojej ofercie preparaty wzbogacone o ekstrakt z alg morskich, witaminy, wyciągi z cytrusów itd. Wszystkie te dodatki mają zapewnić skórze odpowiedni poziom składników odżywczych, co pozytywnie wpłynie na jej kondycję i wygląd. Kiedy jednak przyjrzysz się składowi z tyłu opakowania szybko okaże się, że znajdują się na najdalszym miejscu, a więc będzie ich najmniej w promowanym produkcie. Często również zamiast prawdziwego, cudotwórczego składnika pojawia się na przykład jedynie zapach lub syntetyczny zamiennik, który nie dość, że nie zadziała tak jak obiecuje producent. To może dodatkowo zapychać i podrażniać cerę. Poza tym niezwykle trudno jest dobrać jeden produkt, który sprosta zapotrzebowaniu organizmu. Dlatego o wiele skuteczniejszym rozwiązaniem są indywidualnie skomponowane kroplówki witaminowe, dobrane w oparciu o badania, na podstawie których stwierdza się uprzednio niedobory i zapotrzebowania określonych witamin i minerałów.

Problematyczne kremy pod oczy

W dobie szybkiego, intensywnego życia, często zarwanych nocy, na twarzy często jest widoczne zmęczenie. Taki obraz powodują zwykle wyraźne cienie pod oczami, nie dziwi zatem, że kremy przeznaczone do stosowania właśnie w tych okolicach cieszą się niezwykłą i wciąż rosnącą popularnością, jednocześnie zwiększa się procent niezadowolonych klientów. Prawdopodobnie bierze się to z niedostatecznego nawilżenia, jakie dają wspomniane preparaty. Obszar pod oczami jest niezwykle delikatny, cienka powłoka skóry wymaga wzmożonej, intensywnej pielęgnacji, dlatego rozwiązaniem, które pozwoli Ci na skuteczne pozbycie się tego problemu są profesjonalne zabiegi, przeprowadzane z użyciem kwasu hialuronowego, które pomogą napiąć i uelastycznić cerę, jednocześnie sprawiając, że spojrzenie nabierze świeżości.

Producenci kremów do twarzy prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, niestety większość z nich nie działa na tyle intensywnie, aby zlikwidować problem z jakim zmaga się Twoja cera. Chcąc szybkich i zauważalnych efektów koniecznie udaj się do specjalisty na indywidualnie dobrany zabieg, który na pewno spełni Twoje oczekiwania.