Nieinwazyjna korekcja nosa

21 lis Nieinwazyjna korekcja nosa

Twój nos jest źródłem kompleksów? Przeszkadza Ci nadmierny garb albo skrzywienie? Nie ma powodu do wstydu, wiele osób czuje się niekomfortowo z tego typu problemem. Rozwiązaniem go może być innowacyjna, bezinwazyjna i do tego naturalna metoda zmiany niepożądanego kształtu. Jeżeli szukasz sposobu, aby coś zmienić, ale nie chcesz decydować się na ostateczne cięcie skalpelem to ten zabieg jest stworzony dla Ciebie.

Korekta nosa – naturalnie!

Kwas hialuronowy może stanowić nie tylko doskonały, naturalny wypełniacz zmarszczek, może także zastąpić operacyjną zmianę kształtu nosa. W przypadkach takich jak: nadmierny garb, zbyt mały nos, skrzywienie po złamaniu, zbyt mały czubek, brak mostka czy zbytnie uniesienie, warto zrezygnować ze skalpela na rzecz niewielkiej igły z humektantem. Zabieg wykonuje się podobnie jak w przypadku usuwania zmarszczek, po wprowadzeniu odpowiedniej dawki preparatu, lekarz specjalista formuje odpowiedni kształt, który dopasowuje się do krzywego nosa, uzupełniając jego braki, przez co otrzymuje się pożądaną formę i wielkość. Metoda jest bezbolesna przez zastosowanie kremu znieczulającego jak również obecności w używanej substancji – lignokainy, która niweluje wszelkie dolegliwości od wewnątrz. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego utrzymują się czternaście miesięcy, a kiedy znikają nie powodują skutków ubocznych, ponieważ naturalny humektant jest przyswajany przez skórę w całości.

Wybór powyższego zabiegu niesie ze sobą jeszcze jedną ważną korzyść dla całego organizmu, wraz z jego rozpoczęciem zostaje pobudzony ośrodek odpowiedzialny za produkcję tej substancji w wyniku czego poziom własnego humektantu znacznie wzrasta, skóra może wówczas sama utrzymywać odpowiednie nawodnienie, przez co nie tylko jest piękniejsza, ale także bardziej odporna na czynniki wewnętrzne i zewnętrzne.

Kwas hialuronowy

korekta_nosW jaki sposób działa kwas hialuronowy? Przede wszystkim warto wspomnieć, że jest to substancja naturalna, klasyfikowana jako polisacharyd czyli cukier złożony. Występuje w tkankach wszystkich organizmów żywych, we włosach, stawach, dziąsłach oraz jako składnik płynu łzowego. Tak więc nie jest odrzucany przez ludzkie ciało jako twór sztuczny i tym samym zaliczany nie jest zaliczany do substancji niebezpiecznych. Wielocukier ten ma niespotykane właściwości polegające na wiązaniu cząsteczek wody. Jedna część polimeru może przyłączyć ich aż dwieście pięćdziesiąt. Dodatkowo jako materiał zapasowy i budulcowy komórek jest bardzo plastyczny i łatwo dopasowuje się do różnych powierzchni, stąd jego szerokie zastosowanie w nieinwazyjnych organicznych wypełniaczach, stosowanych w licznych zabiegach katalogu medycyny estetycznej.

Metoda ta jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą poprawić swój wygląd, nie sięgając po ostateczny skalpel. Ponadto metoda jest niezwykle prosta i łatwa do zastosowania do niemal wszystkich wymienionych powyżej korekt nosa. Jeżeli szukasz naturalnej i bezinwazyjnej, a przy tym innowacyjnej oraz szybkiej metody poprawy wyglądu, sprawdź koniecznie wypełnianie kwasem hialuronowym.