Młoda mama bez wstydliwego kompleksu

strefa intymna

26 maj Młoda mama bez wstydliwego kompleksu

Kompleksy mogące towarzyszyć młodym mamom, związane z problemami skórnymi, zostały omówione w TYM artykule wraz z metodami pozwalającymi na ich pozbycie się. Warto jednak skupić się też na problemach o podłożu intymnym. Wydanie dziecka na świat jest ogromnym przeżyciem dla maluszka i kobiety. Mamy – zwłaszcza te, które urodziły siłami natury – mogą borykać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami ginekologicznymi utrudniającymi im zarówno codzienne funkcjonowanie, jak i życie intymne. Infekcje warg sromowych, ból podczas stosunku czy poporodowe uszkodzenie mięśni w okolicach krocza mogą stać się wspomnieniem, dzięki dwóm zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

Nici Vaginal Narrower

Pierwszym z nich są nici liftingujące Vaginal Narrower. To nieinwazyjne biowchłanialne nici, których wprowadzenie pozwala zrewitalizować i zwężyć wejście do pochwy, co wyraźnie zwiększy satysfakcję seksualną. Jedną z większych zalet tego zabiegu jest fakt, że można wykonać go jednego dnia, a bezpośrednio po nim pacjentka nie wymaga hospitalizacji.

Vaginal Narrower wprowadza się za pomocą delikatnych nacięć do tkanek, osadzając w mięśniach lub pod skórą krocza, a następnie zamyka się je cienkimi szwami. Dzięki temu, że nici wykonano z polikaprolaktonu, czyli w pełni bezpiecznego polimeru, nie trzeba obawiać się o wystąpienie podrażnień. Właściwością tej substancji jest to, że rozpuszcza się po kilkunastu miesiącach, a mimo to efekty zabiegu utrzymują się jeszcze przez wiele długich lat. Trwa on zaledwie 30 minut, a rezultaty są widoczne od razu po jego zakończeniu.

Pacjentki zauważają, że mięśnie okolic krocza stają się bardziej napięte, nie występują u nich częste infekcje intymne, a wygląd miejsc poddanych zabiegowi wyraźnie się poprawia. Zabiegowi nie mogą poddawać się panie cierpiące na cukrzycę, choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi czy infekcje oraz stany zapalne miejsc intymnych.

Ginekologia estetyczna

Kolejnym rozwiązaniem jest ginekologia estetyczna, dzięki której można odwrócić efekty starzenia się warg sromowych, nawilżyć je czy poprawić budowę. Jest nieinwazyjną metodą polegającą na wypełnieniu miejsc intymnych poprzez wprowadzenie specjalnie skomponowanego preparatu.

Aplikuje się go za pomocą mikrokaniuli w okolice warg sromowych większych, a następnie rozprowadza w odpowiedni sposób. Pacjentki nie muszą obawiać się o poczucie dyskomfortu w czasie trwania zabiegu, gdyż jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie 30 minut.

Jego rezultatem jest nawilżenie oraz zwiększenie objętości warg sromowych większych, co stanowi barierę dla bakterii i grzybów wywołujących uporczywe infekcje. Wyraźnie poprawia ich wygląd, zmniejsza asymetrię i redukuje odczuwanie bólu w czasie stosunku.

Kobiety, które właśnie wydały na świat swoje ukochane dzieci powinny móc cieszyć się ich obecnością – bez barier. Problemy intymne towarzyszące stanowi poporodowemu wcale nie muszą być traktowane jako normalna konsekwencja. Można sobie z nimi poradzić dzięki jednej, krótkiej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Warto skorzystać z innowacyjnych technologii, aby w pełni docenić magię macierzyństwa.