Mezoterapia igłowa – jeden zabieg, wiele zastosowań

mezoterapia

05 sie Mezoterapia igłowa – jeden zabieg, wiele zastosowań

W dzisiejszych czasach dużo uwagi poświęca się wyglądowi – nic więc dziwnego, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie zważają na kondycję swojej skóry. Wielu producentów kosmetyków dostępnych w drogeriach i aptekach obiecuje, że ich produkt zapobiegnie problemom skóry. Niestety większość z nich okazuje się nieskuteczna, bądź jedynie łagodzi to, co chciałoby się wyeliminować na dobre. Dlatego warto rozważyć poddanie się mezoterapii igłowej, która szybko i efektywnie pozwala zapomnieć o problemach urodowych.

Ten zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę odpowiednich substancji, przyczyniających się do poprawienia jej kondycji. Dzięki wyborze preparatów skutecznych w walce z określonymi problemami i zaaplikowania ich za pomocą cienkich igieł w głębokie warstwy skóry, można mieć pewność, że substancja zadziała zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Mimo dużej różnorodności dostępnych zabiegów, mezoterapia jest skuteczną formą walki z problemami skóry. Kiedy się ją stosuje?

Gdy wypadają włosy

Dziennie można tracić nawet do stu włosów, jednak jeśli ich liczba znacznie przekracza normę, należy zacząć działać. Dzięki wstrzykiwaniu w skalp specjalnych koktajli odżywczych, mezoterapia całkowicie hamuje wypadanie, a nawet przyczynia się do wyrastania nowych włosów. W zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć, należy poddać się od 2 do 6 zabiegom.

By pozbyć się blizn

twarzZarówno tych pourazowych, jak i potrądzikowych. Podczas zabiegów dedykowanych tego rodzaju problemom aplikuje się substancje odbudowujące włókna kolagenowe. Efekty widoczne są od razu, jednak by je utrwalić, należy powtarzać mezoterapię co kilka miesięcy.

Dla zachowania młodego wyglądu

Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym, jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu medycyny estetycznej można przywrócić skórze młody wygląd. Mezoterapię igłową stosuje się zarówno na skórę twarzy, szyi, dekoltu, jak i dłoni. Substancje stosowane na potrzeby tych zabiegów mają na celu przywrócenie elastyczności i napięcia skóry, spłycenie zmarszczek i pobudzenie komórek do działania. Liczba zabiegów jest dostosowywana zależnie od obszaru i zaawansowania procesów starzenia.

By przywrócić blask

Nawet jeśli skóra pozbawiona jest zmarszczek, może wyglądać starzej niż wskazuje na to wiek. Dzieje się tak ze względu na jej przemęczenie, przebarwienia, odwodnienie i ziemisty kolor spowodowany np. przez dym papierosowy. O wszystkich tych problemach pomoże zapomnieć mezoterapia, w której zostaną zastosowane środki poprawiające nawilżenie skóry i zapewniające jej rewitalizację. W przypadku przebarwień aplikuje się substancję, która zapobiega syntezie melaniny będącej przyczyną ich powstawania, a dodatkowo hamuje dalszą pigmentację. Efektem jest wyraźnie rozjaśniona cera pełna blasku.

Gdy chce się zapomnieć o cellulicie i rozstępach

nogi…czyli o największych wrogach kobiet. To właśnie mezoterapia pozwala pożegnać się z rozstępami, których nie zredukuje żaden kosmetyk. Pozbycie się obydwu rodzajów cellulitu – wodnego i tłuszczowego – jest także możliwe dzięki temu zabiegowi. Poddanie się mu to kwestia warta rozważenia zwłaszcza w tym drugim przypadku, bo tylko ćwiczenia na siłowni umożliwiają pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Z kolei mezoterapia usunie “pomarańczową skórkę” już po kilku zabiegach.

Wszechstronne działanie mezoterapii igłowej sprawiło, że jest to jeden z częściej stosowanych zabiegów. Pozwala osiągnąć szybki efekt w walce z problemami natury estetycznej, które nierzadko stają się przyczyną poważnych kompleksów. Dlatego jeśli ktoś czuje potrzebę poprawy swojego wyglądu, powinien zdecydować się na całkowicie bezpieczną i bezbolesną mezoterapię igłową.