Mała czy duża zmiana – jakie są efekty zabiegów medycyny estetycznej?

zmiana

26 cze Mała czy duża zmiana – jakie są efekty zabiegów medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej, nawet te drobne mogą zdziałać cuda. Nie każdy z nich jest poważny, czasami wystarczy dokonać małych korekt, które sprawią, że pozbędziesz się ogromnego kompleksu, nabierzesz pewności siebie i odmienisz swoje życie.

Atrakcyjne spojrzenie

Ładne, lśniące oczy to podstawowy element, który stanowi jeden z wyznaczników atrakcyjności. Wprawdzie wszystkie oczy są piękne, niestety jednak wraz z upływem czasu wrażliwa wokół nich skóra wiotczeje oraz zaczyna zdradzać swój wiek. Równie często pojawiającym się defektem są cienie, których występowanie nierzadko uwarunkowane jest podłożem genetycznym, spotęgowane jest natomiast zmęczeniem i stresem. Zabiegi medycyny estetycznej pozwolą Ci jednak uporać się z tymi problemami w szybki i efektywny sposób, a tym samym pomogą odzyskać zdrowy i promienny wygląd. Popularną techniką usunięcia zmarszczek oraz redukcji cieni pod oczami jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego z miejscowym znieczuleniem – efekty są tu natychmiastowe i utrzymują się od 10 do 14 miesięcy. Warto podkreślić, że innymi wskazaniami do zabiegu są również m.in. worki pod oczami, zapadnięta dolna powieka czy widoczne naczynia krwionośne.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia choć często stanowią niewielką część ciała niejednokrotnie są czyimś kompleksem. Jeżeli zmagasz się z tego typu kłopotem, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej – wprawdzie etymologia powstania tego typu defektów jest złożona i zależy od rodzaju danego przebarwienia, dużą rolę w ich tworzeniu odgrywa jednak enzym tyrogenazy odpowiadający w znacznym stopniu za wytwarzanie melaniny. W związku z tym idealnym sposobem, aby pozbyć się tej niedoskonałości jest stosowanie preparatów blokujących go – na przykład kremu Dermamelan. Przed jego aplikacją w gabinecie medycyny estetycznej nakłada się specjalistyczną maseczkę, którą można zmyć po upływie ok. 6 – 8 godzin, natomiast rezultaty widoczne są tu po upływie 30 – 60 dni (przy regularnym używaniu kremu).

Korekcja kształtu nosa

Zgrabny nos nadaje twarzy symetrii i charakteru. Dla niektórych kobiet jego nieregularność lub nieproporcjonalne w stosunku do twarzy rozmiary stanowią duży problem. Rozwiązaniem może być jego korekcja, natomiast dla osób, które boją się bardziej inwazyjnych zabiegów, doskonałą alternatywą będzie wymodelowanie go za pomocą kwasu hialuronowego. Wstrzyknięcie substancji pozwala zmodyfikować jego kształt, a co więcej procedurę tę cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa i brak bólu – jest on wykonywany bowiem pod miejscowym znieczuleniem.

Niedoskonałe oczy i nos czy małe przebarwienia są to “drobnostki”, którymi teoretycznie nie powinno się przejmować. Często jednak nieestetyczne szczegóły mocno wpływają na naszą samoocenę i sprawiają, że wolimy schować się w domu niż czerpać pełnymi garściami z życia i realizować nasze marzenia. Jeżeli więc niewielkie niedoskonałości stoją Ci na przeszkodzie do osiągnięcia życiowych celów i pełni szczęścia, warto jest zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej. Ze względu na dynamiczny rozwój tej dziedziny są one bezpieczne oraz często bezbolesne, natomiast ich rezultaty zdumiewające.