Korzyści codziennej pielęgnacji ciała

pielegnacja

18 sty Korzyści codziennej pielęgnacji ciała

Wygląd oraz to jak się prezentujemy w dużym stopniu wpływa na stan naszej urody, samopoczucie, zdrowie, a także sposób w jaki jesteśmy odbierane przez otoczenie. Atrakcyjne, zadbane ciało jest bardzo ważnym aspektem życia, wpływającym pozytywnie na poczucie własnej wartości i pewność siebie. Uzupełnieniem zabiegów medycyny estetycznej jest codzienna kosmetyka, która znacząco przedłuży efekty, jaki i odmłodzi nasze ciało.

Oczyszczenie to podstawa

oczyszczaniePierwszym krokiem, który powinnaś wykonać, aby twoje ciało wyglądało pięknie i zdrowo jest dokładne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń. To podstawa przed aplikacją różnego rodzaju składników odżywczych. Potrzebuje ona bowiem odpoczynku od substancji, które zbieramy przez cały dzień – sebum oraz potu. Ważne jest to, aby używać mydła i żeli do kąpieli, które nie zaburzają naturalnego pH skóry. Podczas prysznicu świetnie sprawdzi się również naprzemienne stosowanie strumieni wody zimnej i ciepłej. Pobudzi to w naturalny sposób odpowiednie krążenie, rozszerzy pory, przygotowując ciało do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Ta sama zasada dotyczy kilkuminutowego masażu twarzy, który w zbawienny sposób ujędrnia skórę i również pobudza krążenie. W przypadku kąpieli w wannie warto także dodać do wody odrobinę soli oczyszczającej, na przykład z dodatkiem trawy cytrynowej lub limonki z miętą.

Złuszczanie

Usuwanie martwego naskórka jest niezbędnym elementem pielęgnacji. Skóra pozbawiona niepotrzebnej warstwy szybciej wchłania składniki odżywcze. Staje się napięta, jędrna, elastyczna, a więc taka jakiej pragnie każda kobieta. W tym celu raz w tygodniu wykonuj peelingi oczyszczające na bazie owoców na przykład z awokado lub granatu, które pozbawiają martwych komórek, co prowadzi do lepszego wchłaniania się składników odżywczych w fazie nawilżania. Idealnie sprawdzą się również peeling cukrowe lub kawowe wykonane samodzielnie w domu. Do złuszczenia skóry przeznaczone są również żele z gruboziarnistymi drobinkami, które intensywnie ją wygładzą.

Nawilżenie

kremNasza ciało jest stale narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak: stres, niska temperatura i klimatyzacja, powodujące utratę wilgoci. Nawilżanie jest to najważniejszy etap codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Najlepiej dostarczyć jej skórze od wewnątrz poprzez odpowiednią, pełną witamin i minerałów dietę. Niestety, będąc zapracowane i w ciągłym biegu często brakuje nam na to czasu. Należy jednak szczególnie pamiętać, aby każdego dnia po oczyszczeniu nałożyć balsam lub masło nawilżające, które jest nieodzownym elementem pielęgnacji całego ciała. W walce z cellulitem warto poddać się zabiegowi mezoterapii Cellucare, który wykorzystuje koktajl zawierający w sobie kwas hialuronowy, kofeinę oraz pierwiastki śladowe – substancje, które pomogą skutecznie zredukować cellulit. Mimo to pamiętaj, aby na co dzień również dbać o skórę, stosując kremy antycellulitowe, które działają ujędrniająco i wyszczuplająco. Nie należy zapominać o okolicach oczu, w których pod wpływem zmęczenia, niewyspania oraz stresu powstają nieestetyczne zasinienia. W takim wypadku może pomóc dobór odpowiedniego serum. Jeśli jednak posiadamy silne uwarunkowania genetyczne warto poddać się skutecznemu i bezinwazyjnemu zabiegowi redukcji cieni w tym rejonie.

Zadbana skóra i młodo wyglądające ciało to cel, do którego dąży wiele kobiet, lecz to w jaki sposób się prezentujemy w dużej mierze zależy od nas samych. Codzienna pielęgnacja to proces niezwykle ważny, który utrwala efekty zabiegów medycyny estetycznej. Kluczem są dobre nawyki i przyjęcie pewnych określonych zasad.