Kilka faktów i mitów na temat medycyny estetycznej

mitymedycynaestetyczna

26 lut Kilka faktów i mitów na temat medycyny estetycznej

Wraz z rozwojem medycyny estetycznej wśród społeczeństwa zaczęły narastać różne stwierdzenia związane z tą dziedziną, które jednak tak naprawdę mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Z jakimi mitami najczęściej spotykają się lekarze medycyny estetycznej?

Mit #1 – Medycyna estetyczna jest tylko dla bogatych

Ceny zabiegów są przede wszystkim uzależnione od kilku czynników: stopnia ich złożoności, jakości wykorzystywanych środków czy miejsca wykonywania zabiegu. Niektóre zabiegi dają względnie trwałe i satysfakcjonujące efekty na długie lata – inne zaś należy wykonać kilkukrotnie lub powtarzać regularnie. Nie można jednoznacznie uznać, że medycyna estetyczna jest droga. Należy przy tym zauważyć, że w wielu przypadkach oczekiwana poprawa wyglądu może być osiągnięta w stosunkowo łatwy sposób. Warto również wziąć pod uwagę koszt kosmetyków i innych usług, których można by uniknąć decydując się na właściwy dla swoich potrzeb zabieg medycyny estetycznej.

Mit #2 – Medycyna estetyczna jest tylko dla kobietmedycynaestetycznaon

W rzeczywistości coraz więcej mężczyzn dostrzega rolę atrakcyjności fizycznej, która bezpośrednio przekłada się na komfort w życiu towarzyskim, sukcesy zawodowe czy zwyczajnie dobre samopoczucie na co dzień. Coraz rzadziej dbałość o własny wygląd jest postrzegana negatywnie oraz jako coś, co nie wpisuje się w model męskości.

Mit #3 – Efekty zabiegów są trwałe i towarzyszy im ryzyko oszpecenia ciała

Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości. Niektóre zabiegi – jak na przykład usuwanie przebarwień, blizn czy znamion – są trwałe i wiążą się z małym ryzykiem. Inne mogą jednak wiązać się z pewnymi zagrożeniami dla zdrowia czy urody. Problem ten jednak można w bardzo prosty sposób rozwiązać – należy dokładnie zweryfikować profesjonalizm i umiejętności osób, które mają wykonać dany zabieg.

Mit #4 – Medycyna estetyczna jest dla ludzi próżnych lub leniwych

Jest to niesprawiedliwe oskarżenie, ponieważ wiele dolegliwości, które mogą być skorygowane prostym zabiegiem estetycznym, w poważny sposób utrudniają codzienne funkcjonowanie wielu osób. Dobre samopoczucie jest jednym z kluczowych czynników, które wpływają na skuteczność realizowania celów. Ponadto, nie wszystkie pożądane efekty dotyczące wyglądu ciała, można osiągnąć na przykład poprzez dietę czy ćwiczenia fizyczne.

Mit #5 – Zabiegi estetyczne są bolesnemedycynamity

Jest to uzależnione od charakteru danego zabiegu i stopnia jego inwazyjności. Niektóre zabiegi są zupełnie bezbolesne. Inne, które dotyczą na przykład wstrzykiwania substancji we wrażliwe miejsca na ciele, mogą powodować dyskomfort – w ich przypadku jednak lekarze zanim przystąpią do zabiegu, znieczulają odpowiednio miejsca zabiegowe. Przeważnie pacjenci uznają jednak, że w przypadku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nie ma mowy o szczególnie nieprzyjemnych odczuciach.

Mit #6 – Efekty zabiegów estetycznych wyglądają nienaturalnie

Jest to uzależnione od doświadczenia i umiejętności osób, które podejmują się wykonania zabiegu. Współcześnie technologia pozwala na wykonanie takich zmian, które nie powodują wrażenia sztuczności czy braku naturalności w wyglądzie. Podczas wykonywania zabiegów wykorzystuje się wysokiej jakości środki oraz delikatne narzędzia, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie jak najbardziej naturalnych efektów.

Mamy nadzieję, że tych kilka podstawowych informacji pozwoli Wam uchronić się przed nieprawdziwymi stwierdzeniami dotyczącymi medycyny estetycznej i jednocześnie pomogą Wam podjąć właściwą decyzję.